OBÓZ JĘZYKOWO ŻEGLARSKI NAD ZALEWEM SULEJOWSKIM - 11 DNI

Obóz językowo – żeglarski organizowany nad Zalewem Sulejowskim to propozycja skierowana do dzieci i młodzieży, które chciałaby połączyć naukę języka z żeglarską przygodą. Celem obozu jest sprawić, aby uczestnicy rozwijali swoją naturalną ciekawość świata, motywację do nauki języków obcych, jednocześnie aktywnie odpoczywali. W czasie pobytu uczestnicy otrzymają potężną dawkę wiedzy i zabawy. To będzie prawdziwa przygoda, po której wrócą do domu pełni wrażeń, lepiej przygotowani do codziennych wyzwań.

UCZESTNICY
Obóz przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7 – 13 lat. Od naszych uczestników nie wymagamy żadnego przygotowania żeglarskiego, oczekujemy jednak podstawowej samodzielności, ponieważ zajęcia w ciągu dnia będą bardzo intensywne i potrzebne będzie duże zaangażowanie. Uczestnicy podzieleni są na dwie grupy wiekowe: 7 -9 lat oraz 10 -13 lat.

ZAKWATEROWANIE
Uczestnicy obozu będą mieszkać w INWEST SMARDZEWICE Ośrodku Szkoleniowo - Wypoczynkowym, który znajduje się w odległości 50 metrów od Jeziora Sulejowskiego, na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Jest to nowocześnie urządzony ośrodek, z boiskami do piłki nożnej i plażowej oraz uroczymi miejscami do zabawy na świeżym powietrzu. W ośrodku znajdują się pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami oraz restauracja ośrodka. Do dyspozycji uczestników są: dwie sale konferencyjne, wyposażone w klimatyzację, projektor, Wi-Fi, telewizor, DVD oraz nagłośnienie wraz z oświetleniem dyskotekowym. Na terenie ośrodka znajduje się również miejsce na ognisko.

JACHTY
Podczas obozu uczestnicy będą żeglować na jachtach otwarto pokładowych Omega, kabinowych Sasanka 660, jednoosobowych jednostkach Optymist i dwuosobowych Topaz Taz.

Obóz językowo żeglarski nad Zalewem Sulejowskim - pływamy na topazach
Obozy i kolonie językowo żeglarskie nad Zalewem Sulejowskim

KADRA
Na lądzie zajęcia językowe będą prowadzone przez doświadczone lektorki. Program i materiały dydaktyczne do nauki języka angielskiego przygotowane są przez metodyka szkoły językowej Bingo School w Tomaszowie Mazowieckim.
Na wodzie, w każdej załodze będzie instruktor żeglarstwa posiadający odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje. Ponadto, każdy z opiekunów pełni jednocześnie funkcję wychowawcy.

WYŻYWIENIE
4 posiłki dziennie w restauracji ośrodka

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy pod względem zaawansowania językowego. Zajęcia językowe to 2 x 45 min do południa oraz 2 x 45 minut popołudniu. W ramach zajęć realizowane będą projekty tematyczne, gry i zabawy językowe, zabawa w aktorstwo - nagrywanie własnych filmików, scenek, krótkich prezentacji czy reklam.
W czasie, kiedy jedna z grup ma zajęcia językowe, druga uczestniczy w zajęciach żeglarskich na wodzie, realizując autorski program i zdobywając sprawności w Książeczce Młodego Żeglarza.  Pierwszego dnia sprawdzian pływacki w kapokach.

PROGRAM

 • English Fun - zajęcia z języka angielskiego, m.in. : London Tour – prezentacja najciekawszych miejsc stolicy Wielkiej Brytanii, legendy o Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu, Robin Hood, gra terenowa z Sherlockiem Holmesem i tajniki angielskich zaklęć rodem z Hogwardu.
 • Żeglarskie ABC - zajęcia żeglarskie, m.in. szkolenie z bezpieczeństwa i zachowania się na jachcie, budowa i podstawowa obsługa jachtu, obsługa żagli, zasady cumowania,
 • Nocleg na jachcie (niezbędny własny śpiwór)
 • Wspólne wieczory przy ognisku (lub grillu) z gitarą i szantami
 • Warsztaty „ Węzły i Sploty” Podczas zajęć ćwiczenia praktyczne z węzłów i splotów oraz nauka wiązania węzłów dekoracyjnych. Program będzie dostosowany do poziomu zaawansowania grupy. Węzły, opaski, maty, gałki, plecionki, sieci – nauka i zabawa dla każdego.
 • Zajęcia sportowe, rekreacyjne i rozrywkowe – m.in. gry zespołowe, kajakarstwo, łucznictwo, strzelectwo, gry terenowe, podchody, kino w plenerze,  bieg Korsarza i wiele innych
obóz językowo żeglarski dla dzieci i młodzieży
Obozy i kolonie językowo żeglarskie dla dzieci i młodzieży

CENA: 1870 zł

CENA OBEJMUJE

 • Zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 - osobowych z łazienkami,
 • Wyżywienie 4 posiłki dziennie,
 • Realizację programu obozu, 
 • Opiekę kadry wychowawczej, medycznej, lektorskiej, instruktorskiej,
 • Organizację grilli, ognisk oraz zajęć sportowych, rekreacyjnych i rozrywkowych,
 • Materiały dydaktyczne i promocyjne (koszulkę)
 • Ubezpieczenie NNW

CENA NIE OBEJMUJE

 • Dojazdu (dojazd we własnym zakresie)
  Przyjazdy indywidualne do ośrodka INWEST SMARDZEWICE ul. Klonowa 14, pierwszego dnia od godz. 15.00 -16.00
  Odbiór uczestników z ośrodków ostatniego dnia do godz. 12.00

TERMINY

 • I turnus: 10.07.2017 - 20.07.2017
 • II turnus: 20.07.2017 - 30.07.2017
 
Kolonia językowo żeglarska dla dzieci

NIEZBĘDNE DOKUMENTY

 

REZERWACJA I ZAPISY
Szczegółowe informacje dotyczące rezewacji i zapisów na obóz, rejs, kolonie
Zgłoszenia telefoniczne: 663 076 991, 663 567 514 lub biuro@bluebingo.pl

DODATKOWE INFORMACJE I ZGŁOSZENIA
Iwona Kurzyk: 663076991, 663567514, e-mail: biuro@bluebingo.pl

Organizatorem obozów jest:
Tomaszowski Klub Żeglarski
ul. Przeskok 3
97 – 200 Tomaszów Mazowiecki