Rejs treningowy po Mazurach czyli żeglowanie pod nadzorem

Rejs treningowy po Mazurach to starannie przygotowany program doskonalący umiejętności żeglarskie dla osób, które już posiadają patent żeglarza jachtowego. Kładzie naciski na samodzielne prowadzenie jachtu oraz kierowanie załogą podczas manewrowania jednostką pod nadzorem obecnego na jachcie skipera. Uczestnicy rejsu samodzielnie prowadzą jacht podejmują decyzję co gwarantuje, zdobycie nowych umiejętności żeglarskich oraz pewności siebie. Rejs jest tak prowadzony, aby zmaksymalizować Twoje postępy a wszystko to pod nadzorem skipera.

Uczestnicy rejsu treningowego na Mazurach

Rejs skierowany jest dla młodzieży w wieku 16 +. Od uczestników wymagamy posiadania patentu żeglarza jachtowego i zaangażowania w obsłudze jachtu w czasie postoju oraz żeglugi. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu programowi rejsu uczestnicy zyskają jeszcze więcej możliwości w prowadzeniu jachtu żaglowego i kierowaniem załogą podczas manewrów.  Ten rejs jest idealny, aby kolejnym razem zostać samodzielnym skiperem.

szkolenie zeglarskie na mazurach
klarowanie liny rejs mazury
sternik rejs po mazurach

Na jakim jachcie odbędzie się rejs treningowy na Mazurach?

Nasz rejs  odbędzie się na sprawdzonej jednostce Antila 27. To jacht, który wymaga już pewnych umiejętności, szczególnie w małych i zatłoczonych portach. Zapewnia on komfort żeglowania oraz bezpieczeństwo. Antila 27 posiada 3 zamykane kabiny oraz dużą przestrzeń w mesie. Na jachcie oczywiście jest instalacja eklektyczna, wodna i sanitarna oraz kambuz z pełnym wyposażeniem kuchennym. Podczas rejsu treningowego po Mazurach na jachcie będzie mieszkała 6-7 osobowa załoga + skipper pełniący funkcje nadzorującą.

rejs mazury Antila 27

Rola Skipera w rejsie treningowym

W każdej załodze będzie znajdował się skiper, który będzie odpowiedzialny za załogę i jacht oraz będzie pełnił funkcję nadzorującą w trakcie rejsu po Mazurach. Zadaniem jego jest obserwacja i pomoc w prowadzeniu jachtu oraz interweniowanie w przypadku sytuacji trudnych. Skiper będzie przekazywał wiedzę i swoje doświadczenie w celu podniesienia umiejętności żeglarskich. W trakcie 14 dniowego rejsu po Mazurach wszystkie czynności związane z rejsem będzie wykonywała załoga jachtu. Skiper będzie pełnił funkcję nadzorujące i wsparcia merytorycznego.

Wyżywienie podczas rejsu

Posiłki przygotowywane będą przez uczestników rejsu, pod opieką skipera i będą składały się z trzech pełnowartościowych posiłków (śniadanie, obiad, kolacja). Nasze menu będzie uzupełniane owocami, przekąskami, które będą dostarczane  w trakcie rejsu. W trakcje rejsu przewidziane są ogniska z gitarą i śpiewaniem szant.

rejs młodzieżowy na mazurach
rejs na mazurach dla młodzieży
rejs doskonalący

Trasa rejsu pod nadzorem po Mazurach

Nasz rejs będzie się opierał na trasie floty jachtów bluebingo.pl, która będzie przemierzać Krainę Wielkich Jezior Mazurskich. Żeglując będziemy poznawali piękno Mazur z jednoczesnym doskonaleniem umiejętności żeglarskich. W każdym dniu przeprowadzimy analizę trasy, jaką mamy do przepłynięcia. Znaki kardynalne, mosty, linie wysokiego napięcia, cała trasa zostanie szczegółowo omówiona zanim wypłyniemy. Oczywiście trasa rejsu uwarunkowana będzie od warunków atmosferycznych panujących na akwenie. Pamiętajmy, że żeglarstwo ma być bezpieczne i przyjemne. Rozpoczęcie rejsu oraz zakończenie odbywa się w porcie AZS Wilkasy

rejs młodzieżowy na mazurskim szlaku

Program rejsu treningowego na Mazurach

 • Przydział funkcji i obowiązków oraz podział na wachty
 • Żeglowanie pod nadzorem
 • Odwiedzanie portów, przystani, zatok na trasie rejsu
 • Wieczory przy ognisku z gitarą i szantami
 • Zajęcia sportowo - rekreacyjne
 • Samodzielne przygotowywanie głównych posiłków i przekąsek

Promocje LATO 2021

 • Promocja na start - 50 zł zniżki przy zapisie i wpłacie zaliczki za uczestnika do 31.12.2020
 • Rodzinne Wakacje - 50 zł zniżki dla każdego z rodzeństw
 • Grupa Przyjaciół  - 50 zł zniżki dla każdego, przy zapisie min. 4 osób
 • Maksymalna zniżka to 100 zł

Rejs Treningowy na Mazurach

Turnus 
Termin
Cena
Zapisy
Turnus 1 27.06-10.07.2021 2370 zł Rezerwuj
Turnus 2 11.07-24.07.2021 2370 zł Rezerwuj
bon turystyczny bluebingo.pl

Polski Bon Turystyczny

Nasze obozy i rejsy możesz opłacić Bonem Turystycznym. Blueubingo.pl jest organizatorem turystyki, który akceptuje Bony Turystyczne. Możesz Nas sprawdzić w bazie podmiotów uprawnionych wpisując BLUEBINGO.PL Dokonując rezerwacji na obóz lub rejs żeglarski dla Twojego dziecka wpisz w formularzu zgłoszeniowym że, chcesz realizować Bon Turystyczny. Reszta należy do Nas, skontaktujemy się z Tobą i zrobimy to wspólnie.

 LISTA PODMIOTÓW

 

Cena rejsu obejmuje

 •  Zakwaterowanie (koję) na jachcie,
 • Pełne wyżywienie na jachcie,
 • Opłaty portowe
 • Paliwo,
 • Opiekę pedagogiczną, instruktorską i wychowawczą skippera,
 • Organizację grilli, ognisk oraz zajęć sportowych, rekreacyjnych i rozrywkowych,
 • Materiały promocyjne (pamiątkowy medal, koszulkę obozową)
 • Ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje

 • Transportu (dojazd we własnym zakresie )
 • Śpiwora (każdy uczestnik musi posiadać własny śpiwór)
 • Opłat za WC i prysznice

Rejs treningowy czyli pływanie pod nadzorem

Rejs pod nadzorem to celne określenie naszego rejsu. Będąc w załodze takiego rejsu będziesz w pełni odpowiedzialny za prowadzenie jachtu pod żaglami oraz na silniku. Wszyscy będą zaangażowani przy podejmowaniu decyzji związanych z cumowaniem jachtu w porcie czy podczas wykonywania manewrów pod żaglami na otwartym akwenie. Każdy dzień będzie opierał się na dokładnej analizie trasy rejsu oraz zagrożeń, na jakie możemy się natknąć. Stała obserwacja warunków meteorologicznych na wodzie oraz sprawdzanie meteo na aplikacjach to podstawa każdego dnia. Założeniem rejsu jest stworzenie warunków zbliżonych, jak przy samodzielnym żeglowaniu. Każdą załogę będzie wspierał skiper, który będzie wspierał merytorycznie załogę oraz w sytuacjach trudnych przejmował komendę na jachcie.

Portfolio rejsu treningowego na Mazurach

 • żeglujemy na jachtach Antila 27
 • Jachty posiadają dwuosobowe koje
 • Jachty posiadają instalację: wodną, kuchenną i sanitarną
 • Gwarantuje 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolację oraz przekąski, owoce i napoje
 • Uczestnicy rejsu podzieleni na 7-osobowe załogi plus sternik
 • Na noc cumujemy w portach, przystaniach lub biwakach
 • Samodzielne żeglowanie pod nadzorem Skipera
 • Wieczorem planowane są zajęcia rekreacyjne oraz integracyjne
 • Podczas żeglugi zakaz używania telefonów

Ograniczenia korzystania z telefonu !

W trakcie trwania rejsu a w szczególności na wodzie obowiązuje ograniczony dostęp do telefonów oraz pozostałej elektroniki.

rejs treningowy na mazurach
refowanie żagla rejs po mazurach
załoga szkoleniowa na rejsie na patent

Bądźmy w kontakcie !

Masz dodatkowe pytania dotyczące Naszych rejsów treningowych po Mazurach dla młodzieży?

Zapytaj Nas: tel. 663 567 514 / 663 076 991 lub napisz

Najczęściej zadawane pytania dotyczące rejsu turystycznego po Mazurach

Czym różni się rejs treningowy od turystycznego czy szkoleniowego?

Rejs treningowy przeznaczony jest dla uczestników w wieku 16 +, którzy posiadają patent żeglarza jachtowego. Podczas rejsu uczestnicy doskonalą swoje dotychczasowe umiejętności, samodzielnie wykonują manewry portowe – wejścia i wyjścia z portu, sterują jachtem, realizując trasę jachtu. Nasz skiper na jachcie pełni rolę opiekuna, czuwając nad bezpieczeństwem uczestników oraz nad prawidłowością wykonywanych przez nich manewrów.

Czy rejs treningowy pływa tą samą trasą co pozostali?

Tak. Podczas pływania wszyscy staramy się trzymać razem. Nie pływamy jednak gęsiego, jeden za drugim, ale w zasięgu kontaktu wzrokowego.

 Czy podczas rejsu treningowego muszę się uczyć i uczestniczyć w wykładach?

Jedyna nauka podczas tego rejsu to nauka praktycznego żeglowania. Podczas tego rejsu nie ma wykładów, a wszystko czego się uczymy, przyswajane jest w sposób praktyczny podczas pełnego żeglarskich doznań dnia.

Czy w załodze może być ktoś, kto nie ma 16 lat, ale posiada patent żeglarski?

Rejs skierowany jest do konkretnej grupy wiekowej 16+ i tego, będziemy się trzymać przy zapisie na obóz. Osoby poniżej 16 lat zapraszamy na nasze rejsy turystyczne.