Strefa Rodzica
W Strefie Rodzica staramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane przez Państwa pytania. Zachęcamy do kontaktowania się z Nami w razie jakichkolwiek niejasności.


Co zabrać na obozy i rejs?
Oto zestaw najpotrzebniejszych rzeczy, które każdy uczestnik powinien mieć w plecaku:

kurtka przeciwdeszczowa, dwie pary obuwia sportowego, klapki , ciepłe ubrania (np. bluza polarowa, dres) , krem z filtrem UV, strój kąpielowy, nakrycie głowy, ręcznik kąpielowy. Zalecamy, aby ubrania (zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci) podpisać na metce imieniem i nazwiskiem. W przypadku młodszych dzieci warto pamiętać o spakowaniu ulubionej zabawki lub przytulanki.


Jak spakować dziecko na obóz i rejs?
Najlepszą opcją jest samodzielne pakowanie się dziecka pod czujnym okiem rodzica: uczy samodzielności, ale również zapoznaje dziecko z zawartością walizki. Dobrym pomysłem jest włożenie do walizki listy rzeczy, to pozwoli nam sprawdzić kompletność rzeczy dziecka i ewentualnie pomoże w poszukiwaniu zaginionych rzeczy.
W przypadku pakowania na rejs, nie wskazane jest pakowanie w walizki a jedynie w miękkie torby podróżne.


Jakie dokumenty przywieźć z dzieckiem?

  • Karta kwalifikacyjna – w dniu przyjazdu na obóz lub rejs należy dostarczyć kierownikowi wypełnioną w całości kartę kwalifikacyjną. Karta jest bardzo ważnym dokumentem, z którym dokładnie zapoznajemy się pierwszego dnia turnusu. Nasi instruktorzy muszą być świadomi dolegliwości uczestników, by dostosować zadania do ich możliwości.

Jak zakwaterować dziecko w jednym pokoju/ na jednej łodzi z kolegą/koleżanką?
Najlepiej podczas dokonywania rezerwacji, w polu “uwagi” wpisać z kim dziecko ma zostać zakwaterowane. Można zrobić to również w osobnej wiadomości lub telefonicznie. Zawsze staramy się stosować do Państwa sugestii, jednak zastrzegamy sobie fakt, że czasami, nie ma możliwości zakwaterowania dzieci według Państwa zaleceń. Kwaterujemy wtedy zgodnie z wiekiem uczestników. Zgłoszenie chęci wspólnego zakwaterowania dzieci w dniu rozpoczęcia obozu, może zostać nie uwzględnione przez kierownika.


O której godzinie rozpoczynają się i kończą turnusy?
Przyjmowanie uczestników na obozy/rejs rozpoczynamy o godz. 15.00 pierwszego dnia turnusu. W przypadku wcześniejszego przyjazdu do ośrodka/portu zapraszamy rodziców z dziećmi do zapoznania się z okolicą, skorzystania z wypożyczalni sprzętu bądź restauracji. Uczestnicy nie będą kwaterowani w pokojach/na łodziach przed godziną 15.00. Obozy/rejs kończą się o godzinie 11.00, ostatniego dnia turnusu. Jest to dzień wyjazdowy, w którym nie odbywają się już zajęcia. Odbiór dzieci trwa od godzin porannych, do godz. 11.00.


Kto może odebrać dziecko z obozu/rejsu ?
Rodzic lub opiekun prawny po wylegitymowaniu się dokumentem tożsamości i podpisaniu przejęcia opieki nad dzieckiem lub osoba posiadająca pisemną zgodę opiekuna z jego odręcznym podpisem, po wylegitymowaniu się dokumentem tożsamości i podpisaniu przejęcia opieki nad dzieckiem.


Jakie są zasady odwiedzania dzieci na obozie?
Najlepszym czasem w ciągu dnia na wizyty są godziny: 18.30 – 20.00. Wizyty w pokojach dzieci prosimy ograniczyć do absolutnego minimum, by inni mieszkańcy mogli czuć się swobodnie w czasie odpoczynku. Zabieranie dzieci na spacery poza ośrodek odbywa się według tych samych zasad, co odbieranie dzieci z obozów (opisane powyżej).


Jakie są zasady telefonowania do dzieci?
Uczestnicy w wieku 7 – 13 lat mają ustalone godziny, w których dysponują swoimi telefonami. Z reguły są to godziny popołudniowe i wieczorne (po kolacji). Pozostałą część dnia i nocy telefony są deponowane u wychowawców i pozostają wyłączone. Dzięki temu dzieci spędzają czas ze sobą, zamiast grać w gry, lepiej skupiają się na zajęciach, a w nocy spokojnie śpią.

W razie pilnej potrzeby kontaktu z dzieckiem, prosimy robić to przez kierownika – Iwona Kurzyk, tel. : 663076991.


Jakie są zasady deponowania “kieszonkowego” u wychowawców ?
Kierownik, instruktorzy i wychowawcy nie przetrzymują i nie biorą odpowiedzialności za kieszonkowe podopiecznych. Prosi się o nie pozostawianie uczestnikom dużych kwot pieniężnych.
Należy wziąć pod uwagę, że kieszonkowe wydawane jest wyłącznie na: słodycze, słodkie napoje, lody, ewentualnie pamiątki i kartki pocztowe lub dodatkowo, w przypadku rejsu po Mazurach, na prysznice i toalety.


Czy uczestnicy mogą zabrać ze sobą sprzęt elektroniczny, np. tablet, odtwarzacz muzyki?

Dwutygodniowy wyjazd dziecka na obóz/rejs staje się idealną okazją, aby odpoczęły od dóbr cywilizacji: telefonów komórkowych, laptopów, komputerów, i-podów, odtwarzaczy muzyki i wszelkich innych sprzętów elektronicznych. Ważne jest, aby podczas trwania obozu/rejsu dzieci doceniły ruch na świeżym powietrzu, zobaczyły możliwości rozwijania swoich pasji oraz nauczyły się współżycia w grupie. Dlatego podczas organizowanego przez Nas wypoczynku obowiązuje całkowity zakaz zabierania wszelkich sprzętów elektronicznych, z wyjątkiem telefonu. Odradzamy zabieranie na obozy przedmiotów, które niepotrzebnie pochłaniają czas i uwagę dzieci. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za kradzieże, zgubienie i zniszczenie ww. rzeczy.