Obóz żeglarski Mazury - Obóz młodzieżowy Mazury - Rejs po Mazurach
Wędrowny Obóz Młodzieżowy po Mazurach 2024

Rejs po Mazurach dla młodzieży to propozycja aktywnego wypoczynku, która żądna jest prawdziwej, żeglarskiej przygody na Mazurskim szlaku. Obozy żeglarskie na Mazurach to zmagania z wiatrem i wodą  w najczystszej postaci przez 24 godziny na dobę. Nasi uczestnicy otrzymają potężną dawkę wiedzy, umiejętności i zabawy. To będzie prawdziwa przygoda życia, po której wrócą pełni energii i niezapomnianych wrażeń, lepiej przygotowani do codziennych wyzwań.  

Rejs młodzieżowy (12-18 lat) - Mazury 2024

Obóz żeglarski na Mazurach przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 12 – 18 lat. Polecany szczególnie tym, którzy chcą poznać Mazury żeglując na jachcie.  Od naszych uczestników nie wymagamy żadnego przygotowania żeglarskiego, w trakcie rejsu wszyscy będą uczestniczyli  obowiązkowemu szkoleniu z bezpieczeństwa i ratownictwa na jachcie oraz zachowywania się na jachcie. Oczekujemy natomiast od każdego uczestnika rejsu, zdyscyplinowania, samodzielności i zaangażowania w codziennym życiu na jachcie wraz z załogą. Uczestnicy będą podzieleni na  7 osobowe wachty żeglarskie, dopasowane wiekowo.  Uczestnicy podzieleni są na dwie grupy wiekowe: 12 -14 lat oraz 15 -18 lat.

młodzież na rejsie po mazurach
rejs młodzieżowy po mazurach
rejs mazury dla przyjaciół

Na jakich jachtach będziemy żeglowali po Mazurach

Uczestnicy obozów żeglarskich na Mazurach pływają i śpią na nowoczesnych jachtach kabinowych Antila 27.  Są to jednostki o bardzo dobrych właściwościach żeglugowych z jednoczesną dużą przestrzenią mieszkalną. Dzięki jachtom klasy 27 stóp, doświadczysz ekscytujące żeglowanie z zapewnieniem bezpieczeństwa i wypoczynku. Każda jednostka wyposażona jest w instalację wodną, elektryczną ( gniazda do ładowania sprzętu ) oraz sanitarną ( toaletę ). Jacht Antila 27 wyposażony jest w kambuz wraz z niezbędnym wyposażeniem czyli sztućce, talerze, garnki, czajnik i patelnie. A przestrzeń do spania to trzy podwójne zamykane kabiny oraz dwie podwójne koje w mesie.

rejs po mazurach z młodzieżą

Wspólne żeglowanie na Antili 27

Wygodny i bezpieczny a przede wszystkim bardzo dobrze wyposażony, posiadający przestronną przestrzeń mieszkalną i bardzo dobrymi właściwościami nautycznymi.

Jacht idealny do żeglugi turystycznej na Mazurach:

 • posiada 3 zamykane kabiny
 • wyposażony w ogrzewanie przy chłodniejszych nocach
 • lodówka niezbędna przy 14 dniowych wędrówkach żeglarskich

Jacht, którym będziemy pływali pozwala na wygodne żeglowanie dla całej naszej załogi

Sternicy & wychowawcy na obozach młodzieżowych - Mazury 2024

Opiekę nad załogą pełni sternik, który posiada doświadczenie,  kwalifikacje, mnóstwo cierpliwości i pomysłowości. Ponadto, każdy z opiekunów pełni jednocześnie funkcję wychowawcy, budując zgrany zespół, w którym młodzież aktywnie spędzają 14 dni na wodzie, uwzględniając aktywności i wycieczki w wolnym czasie oraz zapewnienie wsparcia przez całą dobę. To z Nimi poznasz tajniki żeglarstwa, z łatwością nauczysz się nowych umiejętności żeglarskich – wrócisz do domu z nowymi umiejętnościami.

Wyżywienie podczas rejsu po Mazurach

Wszystkie posiłki przygotowywane są na jachtach pod opieką instruktora w kambuzie (kuchni), co daje  poczucie prawdziwego życia żeglarskiego w zgranej załodze. Nasze codzienne menu – śniadania, obiady i kolacje to bogata lista produktów, dostarczana w trakcie obózu żeglarskiego. Pamiętamy również o owocach i warzywach niezbędnych w codziennym odżywianiu. W trakcie rejsu organizowane są również ogniska z gitarą i śpiewaniem szant.

Trasa rejsu młodzieżowego po Mazurach

Nasze trasy żeglarskie są tak zaprojektowane, by inspirować naszych uczestników rejsów mazurskich. Przystanie i porty, które odwiedzimy znajdują się w miejscach, które tworzą idealne środowisko żeglarskie, a tym samym dają możliwość poznania etyki i zwyczajów żeglarzy.

 • Przykładowe trasy południowa:nasz flota mazurska przepłynie przez jeziora: Niegocin, Boczne, Jagodne, Szymonieckie, Szymon, Kotek, Tałtowisko, Tałty, Ryńskie, Mikołajskie, Śniardwy, Bełdany, Nidzkie
 • Przykładowa trasa północna: jachty pod banderą Bluebingo.pl będą pływać po jeziorach: Kisajno, Dargin, Dobskie, Sztynorckie, Kirsajty, Świecajty, Mamry

Jakie porty odwiedzimy? Wszystko uzależnione jest od warunków atmosferycznych, siły wiatru, temperatury i czynników niezależnych, które mogą wpływać na dynamikę  i bezpieczeństwo obozów żeglarskich na Mazurach.

manewry jachtu na mazurach
Rejsy młodzieżowe Mazury

 Wędrowny obóz żeglarski, Mazury 2024

Nasze rejsy po Mazurach to dwutygodniowa przygoda na jachcie pod żaglami. Odkryj Mazury razem z Nami i dołącz do Załogi !!!

 • Trasa licząca około 160 km Szlakiem Mazurskim
 • Wspólne gotowanie na jachcie
 • Nowoczesne i bezpieczne jachty Antila 27
 • Doświadczona kadra
 • Dużo zabawy i integracji

Atrakcje szlaku Mazurskiego

Wyjątkowy region Szlak Mazurskich Jezior, w tym największe w Polsce Śniardwy oraz Mamry  i  otaczające je brzegi. Żeglując i podziwiając jeziora na północnej części Mazur dopłyniemy do Mamerek na jeziorze Mamry i zwiedzimy kompleks bunkrów niemieckich z okresu II wojny światowej. Opłyniemy również wyspę Kormoranów na jeziorze Dobskim i zajrzymy do Sztynortu największego portu na Mazurach. Zwiedzimy tam XVII-wieczny pałac rodu Lehndorff. A żeglując na południową część Mazur mijać będziemy rezerwat Konika Polskiego na jeziorze Bełdany i dalej śluzą Guzianką wpłyniemy na jezioro Nidzkie usytuowane w samym sercu puszczy Piskiej, która jest rezerwatem krajobrazowym.  To tylko wycinek tego, co zobaczymy i gdzie będziemy żeglować.

certyfikat umiejętności żeglarskich

Umiejętności żeglarskie

W czasie wędrówek żeglarskich po Mazurach uczestnicy rejsu realizują podstawowy program szkolenia żeglarskiego, przygotowujący do pełnienia funkcji wykwalifikowanego członka załogi jachtu śródlądowego lub prowadzenia jachtu pod nadzorem.  Szkolenie prowadzone jest w formie teoretycznej oraz praktycznej na jachcie.

 

Program - Rejs młodzieżowy - Mazury 2024

 • Przydział funkcji i obowiązków oraz podział na wachty
 • Żeglarskie ABC czyli szkolenie z bezpieczeństwa i zachowania się na jachcie, budowa i obsługa jachtu, żeglarskie nazewnictwo, obsługa żagli i osprzętu, zasady cumowania jachtu, manewrowanie jachtem oraz obsługa silnika zaburtowego
 • Prace Bosmańskie – nauka podstawowych węzłów żeglarskich
 • Locja i podstawowe przepisy żeglarskie
 • Odwiedzanie portów na trasie rejsu
 • Wspólne wieczory przy ognisku (lub grillu) z gitarą i szantami oraz przygotowanym przez Nas śpiewnikiem
 • Zajęcia sportowe, rekreacyjne i rozrywkowe
 • Samodzielne przygotowywanie głównych posiłków i przekąsek
w hamaku na mazurach
grupa młodzieży na rejsie na mazurach
miłość do żagli w rejsie na mazurach

Terminy rejs młodzieżowy, obóż żeglarski - Mazury 2024

Dostępność miejsc w poszczególnych terminach można sprawdzić w Naszym biurze: 663 076 991 lub  663 567 514, możesz również do NAS NAPISAĆ

Turnus 
Termin
Cena
Zapisy
Wędrówki Mazurskie  (7 dni) 30.06-06.07.2024 1850 zł Rezerwuj
Wędrówki Mazurskie (14 dni) 07.07-20.07.2024 3500 zł Rezerwuj

 Cena rejsu obejmuje:

 • Zakwaterowanie (koje) na jachcie ANTILA 27,
 • Pełne wyżywienie na jachcie, 3 główne posiłki i przekąski przez cały dzień, (dopłata do diety bezglutenowej, bez laktozy, wegetariańskiej - 150 zł)
 • Opłaty portowe,
 • Paliwo,
 • Opiekę pedagogiczną, instruktorską i wychowawczą skippera,
 • Realizację programu rejsu,
 • Organizację grilli, ognisk oraz zajęć sportowych, rekreacyjnych i rozrywkowych,
 • Każdy uczestnik otrzymuję: koszulkę obozową, pamiątkowy medal
 • Ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje:

 • Transportu (dojazd we własnym zakresie )
 • Dopłaty do diety bezglutenowej, bez laktozy, wegetariańskiej - 150 zł
 • Śpiworu (każdy uczestnik musi posiadać własny śpiwór)
 • Opłat za WC i prysznice

Obozy żeglarskie dla dzieci i młodzieży na Mazurach

Rejs po Mazurach to idealny pomysł na wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Odkrywamy, bawimy się i poznajemy nowe umiejętności żeglarskie. Pamiętamy o obowiązkach i regulaminie obozu żeglarskiego, bo przecież bezpieczeństwo jest najważniejsze. Zapoznaj się z ofertą obozu na Mazurach i przyłącz się do załogi.

Rejs turystyczny - Mazury 2024

 • Pływamy na jachtach Antila 27
 • Każdy jachty wyposażone jest w dwuosobowe koje, część kuchenną i sanitarną
 • W ciągu dnia przygotowywane są 3 posiłki, przekąski, owoce i napoje
 • Uczestnicy rejsu podzieleni na 7-osobowe załogi plus sternik
 • Na noc zatrzymujemy się w portach lub biwakach
 • Wieczorem, planowane są zajęcia rekreacyjne, wycieczki lub zabawy integracyjne
 • Podczas żeglugi zakaz używania telefonów

Ograniczenia korzystania z telefonu !

W trakcie trwania rejsu a w szczególności na wodzie obowiązuje ograniczony dostęp do telefonów oraz pozostałej elektroniki.

Bluebingo na Mazurach !

Jeśli zdecydujesz się popłynąć z Nami na rejs po Mazurach doświadczysz prawdziwego żeglarstwa, codziennych spotkań z przyjaciółmi w żeglarskim klimacie. Żeglujemy na sprawdzonych jachtach Antila 27, poznając nowe trasy i porty na Mazurach. Codziennie rozwijamy umiejętności żeglarskie, pod żaglami i na silniku. A nasza misja Ucz się, Żegluj, Odkrywaj  jest ważniejsza niż kiedykolwiek i pomaga Nam przekraczać granice w żeglowaniu.

rejs na mazurach
praca załogi na jachcie
wezły na rejsie mazurskim

Bądźmy w kontakcie !

Masz dodatkowe pytania dotyczące Naszych rejsów turystycznych po Mazurach dla młodzieży?

Zapytaj Nas: tel. 663 567 514 / 663 076 991 lub napisz

Najczęściej zadawane pytania dotyczące rejsu turystycznego po Mazurach

Kto może odebrać dziecko z rejsu ?

Rodzic lub opiekun prawny po wylegitymowaniu się dokumentem tożsamości i potwierdzeniu przejęcia opieki nad dzieckiem . Dziecko może być odebrane przez inną osobę, wskazaną przez rodzica, ale ta osoba musi mieć pisemną zgodę opiekuna z jego odręcznym podpisem.

Jak zapisać się na rejs po Mazurach?

Jeśli spodobała Ci się Nasza oferta i chciałbyś, żeby Twoje dziecko przeżyło niezapomnianą przygodę, to procedura zapisów jest bardzo prosta. Po wybraniu terminu wypoczynku, kliknij REZERWUJ. Dla Waszej wygody stworzyliśmy przyjazny system rezerwacji. Po wypełnieniu formularza, otrzymasz maila potwierdzającego rejestrację, z wszystkimi niezbędnymi informacjami. Prawda, że to proste?

Jak wygląda wyżywienie na jachcie?

Już pierwszego dnia, na jachtach pojawiają się produkty spożywcze, zamówione specjalnie z zaprzyjaźnionej hurtowni. Następnie codziennie dostarczamy świeże produkty, takie jak pieczywo, nabiał, owoce i warzywa. Nasi uczestnicy, pod kontrolą sternika sami przygotowują posiłki wg wcześniej przygotowanego menu. Gwarantujemy, że jedzenia wystarcza na przygotowanie 4 posiłków dziennie. Dodatkowo nasi uczestnicy przez cały dzień mają do dyspozycji przekąski i przegryzki

Jak zorganizować dowóz dziecka na obóz?

Nasza oferta zakłada dowóz własny. Niemniej jednak, przez kilka lat organizacji rejsów wypracowaliśmy system dowozów koleżeńskich – masz wolne miejsce w samochodzie – zabierz kogoś a podczas powrotu zróbcie zamianę

Czy obozy są zgłoszone do kuratorium?

Wszystkie Nasze obozy zgłaszamy do Kuratorium i co roku otrzymujemy pozytywne akceptacje. Bezpieczeństwo i dobra organizacja programowa i wychowawcza przede wszystkim.

Co zabrać na rejs?

Najważniejszy jest dobry humor i ciekawość żeglarskich doznań. A z takich przyziemnych rzeczy, niezbędne są kalosze i rzeczy przeciwdeszczowe, ubrania na ciepłe i zimne dni, kremy z filtrem, czapki, niezbędne lekarstwa, latarka i śpiwór. Pamiętaj, żeby wszystko spakować w miękką torbę. Walizki, to jedyne, co nie jest mile widziane na Naszych rejsach.