Jesienny Weekendowy Rejs na Mazurach

Wrześniówka na Mazurach dla Dorosłych

Zapraszamy Przyjaciół, kursantów, sympatyków BLUEBINGO.PL oraz wszystkich zainteresowanych wspaniałą, żeglarską przygodą na rejs po Mazurach. To propozycja aktywnego wypoczynku pod żaglami  dla dorosłych. Nasze rejsy są doskonałą okazją do odświeżenia wiedzy, a także doskonalenia manewrów pod czujnym okiem instruktora.  To będzie prawdziwa przygoda żeglarska, po której każdy wróci z bagażem mocnych wrażeń i lepiej zmotywowany do codziennego życia.

 

Uczestnicy rejsu po Mazurach

Rejs " Wrześniówka na  Mazurska" skierowana jest dla osób dorosłych. Organizacyjnie nie wymagamy od uczestników naszej żeglarskiej pzygody,  doświadczenia i przygotowania żeglarskiego. Tym, którzy nigdy nie pływali proponujemy rejs z Naszym sternikiem, który czuwa nad przebiegiem rejsu. Natomiast, Ci,  którzy posiadają patent żeglarza mogą samodzielnie poprowadzić jacht z własną załogą, tuż obok Nas, ewentualnie zgłosić chęć  do doskonalenia swoich umiejętności, pod czujnym okiem Naszych skiperów.

Żeglujemy na jachtach Antila 30

Uczestnicy rejsu pływają i śpią na jachtach kabinowych klasy 30 stóp,  Antila 30. Każdy jacht wyposażony jest w kambuz, instalację wodną, elektryczną ( gniazda do ładowania sprzętu), radio oraz toaletę chemiczną. Załoga jachtu liczy 7 uczestników rejsu + sternik

antila 27 na Mazurach

Wygodnie, bezpiecznie i pod żaglami

Antila 30 gwarantują komfort, oraz bardzo atrakcyjną żeglugę. Są to jachty turystyczne posiadające bardzo dobre właściwości nautyczne oraz zapewniające bezpieczeństwo. Przestronna zabudowa wnętrza Antila 30 jest w stanie pomieścić 8 osobową załogę. Wyposażenie,  które znajdziemy na jachcie podczas rejsu po mazurach:

 • 3 kabiny zamykane, dla komfortu podczas odpoczynku
 • Ogrzewanie, które przydaje się podczas chłodniejszych wieczorów
 • Lodówka, niezbędna na produkty spożywcze

Podczas rejsu na Mazurach na jachcie będzie żeglowało 7 osób + sternik.

Trasa rejsu Mazurskiego

Przygotowaliśmy dla Was sprawdzoną i  atrakcyjną trasę po Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich Zaplanowana przez Nas trasa Północna Mazur obejmuje między innymi jeziora: Kisajno, Dargin Kirsajty, Mamry. Oczywiście musimy uwzględnić warunki pogodowe, które będą weryfikować na bieżąco nasze plany żeglugowe po Wielkich Jeziorach Mazurskich.

trasa rejsu mazury

Propozycje trasy rejsu:

Startujemy i kończymy w porcie Stranda w Giżycku

Trasa 1

 1.  Stranda – Mamerki
 2. Mamerki - Sztynort
 3. Sztynort – Stranda

Trasa 2

 1. Stranda – Kietlice
 2. Kietlice – Zimny Kąt
 3. Zimny Kąt – Stranda

o Przebiegu naszego rejsu dezydować będą warunki meteorologiczne na akwenie. Decyzję o wyborze trasy i portów pozostawimy, na czas tuż przed wypłynięciem na szlak Mazurski, pamiętając o tym, że żeglowanie ma być bezpieczne i przyjemne.

Sternik- rejs po Mazurach

Na każdym jachcie znajduje się sternik, który posiada doświadczenie i kwalifikacje. To on jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo załogi, z którą pływa i nie podejmuje ryzyka żeglowania, kiedy warunki pogodowe się pogarszają.

Wyżywienie podczas rejsu

Uczestnicy pierwszego dnia rejsu ustalają zasady żywienia - załogi same organizują sobie wyżywienie robiąc wspólne zakupy przed rejsem. Załoga zapewnia wyżywienie sternikowi. Jachty wyposażone są w kompletny kambuz, czyli elementy wyposażenia kuchennego (kuchenka, zlew, naczynia, sztućce, itp.), co pozwala na przygotowanie pełnowartościowych posiłków przez załogę na jachcie.

Czarter jachtów Antila

Termin rejsu Mazurskiego / Cena

 • 26.09-29.09.2024 - cena 690 zł/ osoba

Na jacht można już wejść (czwartek) 26.09.2024 od godz. 18.00, rejs zaczynamy (w piątek) 27.09.2024 o godz. 10.00, zakończenie rejsu (niedziela) 29.09.2024 o godz. 14.00

 ZAPISZ SIĘ NA REJS

Cena obejmuje

 • zakwaterowanie (koję) na jachcie, klasy 30 stóp - Antila 30,
 • załoga 7 uczestników rejsu + sternik (jacht 30 stopy),
 • paliwo
 • ubezpieczenie NNW
 • organizacja ogniska
 • sprzątania jachtu.

Cena nie zawiera

 • opłaty za postój jachtu w portach,
 • wyżywienia  (załoga żywi sternika),
 • opłat za sanitariaty (WC, prysznice, umywalki)  Orientacyjne ceny: WC ok. 2 zł, prysznice 15-20 zł,
 • transportu - dojazd własny do portu zaokrętowania,
 • parking samochodowy
rejs z dziećmi po mazurach
rejs rodzinny po mazurach
śluza Nowa Guzianka

Bądźmy w kontakcie

Masz dodatkowe pytania dotyczące rejsu po Mazurach ?

Zapytaj Nas: tel. 663 567 514 / 663 076 991 lub napisz