Weekendowy Rejs Doszkalający po Jeziorach Mazurskich 
Rejs Doszkalający Mazury 2024

Weekendowa propozycja  rejsu na Mazurach dla osób, które posiadają już uprawnienia żeglarskie, ale nigdy wcześniej nie pływały po Mazurach lub po prostu brakuje im pewności siebie za sterem jachtu. Mazurski rejs jachtem to doskonała propozycja dla wszystkich tych,  którzy  niedawno zdobyli uprawnienia żeglarskie  i chcą zdobyć praktykę żeglarską na największym akwenie śródlądowym w Polsce. Po takim weekendowym rejsie doszkalającym, pozostaje tylko samodzielny czarter, aby wybrać się w swój, pierwszy samodzielny rejs po Mazurach.

Dla kogo przeznaczony jest rejs doszkalający?

W rejsie mogą brać udział wszystkie osoby, które chcą doskonalić warsztat żeglarskich. Małe, 4/7 osobowe, grupy na jachcie zapewnią szybki postęp umiejętności żeglarskich , gwarantując pewność siebie za sterem, biegłość w podejmowaniu decyzji oraz kierowanie załogą. Jest to obowiązkowy rejs dla osób po kursach i egzaminach żeglarskich, które nigdy nie żeglowały na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

manewry portowe antila 27
Rejs po mazurach antila 24
kurs jachtem względem wiatru

Trasa Rejsu doszkalającego na Mazurach

Nasza trasa rejsu doszkalającego będzie przebiegała szlakiem, na którym będziemy mijać kanały, mosty, linie wysokiego napięcia i przede wszystkim, większe natężenie jachtów. W nasz rejs wyruszmy z Portu z Giżycka i nasz kurs wyznaczymy na północ Mazur. Nie obędzie się bez opuszania i podnoszenia masztu, podnoszenia miecza i wykonywania  manewrów w ciasnych portach na silnku. Zacumujemy w miejscach z dobrze rozwinięta infrastrukturą portową ale również zatrzymamy się "na dziko" aby zdobyć doświadczenie w każdych warunkach. Naszą trasę rejsu zaplanujemy tak, aby była jak najbardziej malownicza ale również wymagająca żeglarsko.

trasa rejsu mazury

Propozycje tras Mazurskich:

Trasa 1

 1.  Giżycko – Sztynort
 2. Sztynort – Węgorzewo
 3. Węgorzewo – Giżycko

Trasa 2

 1. Giżycko – Kietlice
 2. Kietlice – Zimny Kąt
 3. Zimny Kąt – Giżycko

Planując Naszą trasę rejsu, sprawdzimy warunki pogodowe .Decyzję o wyborze trasy i portów pozostawimy do wyboru tuż przed wypłynięciem na szlak Mazurski, pamiętając o tym, że żeglowanie ma być bezpieczne i przyjemne.

Jachty,  na którym będziemy żeglowali po Mazurach

Nasze jachty Antila 24, Antila 27, Antila 30 to kompaktowe jednostki, o bardzo dużej stabilności,  doskonała dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z żeglarstwem. Będziemy pływali w załogach 4/6 osobowych + sternik, to sprawi że pobyt na jachcie będzie komfortowy, zarówno w kokpicie, jak i pod pokładem. Należy pamiętać, że żeglujemy przede wszystkim dla przyjemności ale również w celu podniesienia własnych umiejętności żeglarskich.

rejs mazury antila 24

Nasze jachty Antila 24, Antila 27, Antila 30 na Mazurach to:

 • Dobrze przygotowane jachty do wędrówek mazurskich
 • Estetycznie wykończone wnętrze jachtu
 • Markowy osprzęt na pokładzie jachtu
 • Pełne wyposażenie w instalację wodną, toaletę chemiczną, Rolfok, Lazy Jack oraz  inny niezbędny osprzęt jachtowy

Na jachcie będziemy gotowali, jedli oraz spali we własnych śpiworach, spędzając ten czas w prawdziwie, żeglarskim klimacie.

Antila 27 przy kei
Antila 27 wypoczynek
antila 27 i antila 24 przycumowane

Program rejsu doszkalającego na Mazurach

Celem Instruktorów podczas rejsów doszkalających jest:
• przygotowanie do samodzielnego i pewnego prowadzenia jachtu
bezstresowe manewrowanie jachtem, nawet w najmniejszych portach na Mazurach
przekazanie wiedzy na temat czarterowania jachtu : jaki jacht wyczarterować, jak przeprowadzić odbiór techniczny jachtu i, na co zwrócić uwagę w trakcie podpisywania umowy

Po wspólnym weekendzie pod żaglami z Nami i posiadając nowe umiejętności żeglarskie, pozostanie tylko pierwszy czarter na Mazurach pod Waszą, samodzielną komendą.

Cena i rezerwacja rejsu

Miejsce na rejs doszkalający po Mazurach możesz zarezerwować, elektronicznie wybierając termin lub telefonicznie 663567514

Symbol 
Termin kursu
Cena
Zapisy
1/RDM/Antila 27 10-12.05.2024 650 zł Rezerwuj
2/RDM/Antila 30 17-19.05.2024 650 zł Rezerwuj
3/RDM/Antila 30 24-26.05.2024 650 zł Rezerwuj
4/RDM/Antila 24 07-09.06.2024 650 zł Rezerwuj
5/RDM/Antila 27 14-16.06.2024 650 zł Rezerwuj
6/RDM/Antila 27 06-08.09.2024 650 zł Rezerwuj

Jeśli wolisz jednak rejs doskonalący umiejętności żeglarskie na Mazurach w inny terminie zadzwoń  663 567 514

Cena obejmuje

 • zakwaterowanie na jachcie Antila 24 w załodze 4 uczestników rejsu + sternik ,
 • zakwaterowanie na jachcie Antila 27 w załodze 6 uczestników rejsu + sternik ,
 • zakwaterowanie na jachcie Antila 30 w załodze 7 uczestników rejsu + sternik ,
 • paliwo do silnika
 • ubezpieczenie OC, Casco Jachtu,NNW

Cena nie zawiera

 • opłaty za postój jachtu w portach,
 • wyżywienia - (załoga żywi sternika),
 • opłat za sanitariaty (WC, prysznice, umywalki)  Orientacyjne ceny: WC ok. 2 zł, prysznice 10-12 zł,
 • transportu - dojazd własny do portu zaokrętowania.

Start rejsu: piątek, godz. 11.00

Koniec: niedziela, godz. 13.00

To prawdziwa, 3-dniowa wyprawa po Mazurach, pełna nowych doświadczeń i przeżyć. Taki rejs, musisz odbyć przed swoim pierwszym, mazurskim czarterem.

Kiedy odbywają się rejsy na Mazurach.

Lepszego terminu nie mogliśmy Wam zaproponować ! Przed rozpoczeciem pełnego sezonu żeglarskiego, będziesz mógł doskonalić swoje umiejętnosci żeglarskie pod okiem instruktora żeglarstwa. 

Rejs doszkalający po Mazurach

Weekendowy rejs po Mazurach

Nasz weekendowy rejs po Mazurach daje możliwości rozszerzenie, już zdobytej wiedzy podczas szkolenia żeglarskiego. Pozwala również na poznanie Mazur wraz z pełnym oznakowaniem nawigacyjnym oraz system sygnalizacji ostrzegawczej. Podczas kilkudniowego rejsu na Mazurach nabierzesz doświadczenia oraz wiary w swoje umiejętności , aby każde kolejne wyjście i wyjście z portu, odbywało się bezpiecznie i w spokoju.

Bądźmy w kontakcie

Nie masz pewności, czy to jest rejs po Mazurach dla Ciebie ?

Zapytaj Nas: tel. 663 567 514 / 663 076 991 lub napisz

Rezerwacja i zapisy na doszkalające rejsy żeglarskie na Mazurach

Najczęściej zadawane pytania dotyczące rejsów na Mazurach:

Jak się zapisać na rejs doszkalający ?

Na rejs doszkalający po Mazurach możesz się zapisać wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie lub zadzwonić pod nr 663 567 514 lub 663 076 991

Czy muszę posiadać doświadczenie żeglarskie ?

Uczestnikami rejsów doszkalających mogą być osoby, które nie posiadają żadnego doświadczenia żeglarskiego, traktując ten rejs jako turystyczną, przygodę żeglarską lub sprawdzian przed kursem żeglarskim. Od wszystkich osób będziemy wymagali zaangażowania i chęci współpracy na jachcie żaglowym.

Gdzie będziemy spali ?

Będziemy spali, mieszkali, żeglowali i jedli na Naszym jachcie. Noclegi będziemy planowali w portach, w których będzie dostęp do sanitariatów. Na naszych jachtach spędzimy wspólny czas, w bardzo komfortowych warunkach.

Jak się przygotować do rejsu na Mazurach ?

Pamiętaj o śpiworze ! Na rejs musisz się spakować w miękką torbę turystyczną i posiadać odzież na ciepłe dni czyli: spodenki, koszulka, czapka, krem z filtrem UV, okulary przeciw słoneczne. Pamiętać musisz również o odzieży na dni chłodniejsze czyli: ciepła odzież, polar, kurtka i spodnie przeciwdeszczowe i kalosze. Środki higieniczne itp. jak na standardową wycieczkę.