Indywidualny Kurs Żeglarski - Patent Żeglarski - Żeglarz Jachtowy 
Kurs na Patent Żeglarza Jachtowego Zalew Sulejowski 2024

Kurs żeglarski skierowany jest do osób które nie mogą regularnie uczęszczać w szkoleniu, a mimo to chcą zdobyć uprawnienia żeglarskie. Zajęcia praktyczne i teoretyczne odbywają się nad Zalewem Sulejowskim w godzinach i dniach ustalonych z uczestnikiem. Duża elastyczność terminowa, pozwala nam zorganizować szkolenie w dowolnym czasie. Szkolenie zakończone jest egzaminem na patent żeglarza jachtowego.

Jakie zdobędziesz uprawnienia żeglarskie po kursie.

Po zdobyciu Patentu żeglarza jachtowego będziesz mógł prowadzić wszystkie jachty żaglowe po wodach śródlądowych oraz jachty żaglowe o długości kadłuba do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej. Aby uzyskać uprawnień musisz mieć ukończenie 14 lat i zdać egzamin.

Indywidalne szkolenia żeglarskie nad Zalewem Sulejowskim
manewry zalew sulejowski
załoga w trakcie manewrów od żaglami

Jak zorganizowany jest indywidualny kurs żeglarski.

Przed rozpoczęciem szkolenia wspólnie ustalamy harmonogram zajęć. Czas szkolenia zależy od ilości osób szkolonych oraz celu szkolenia (patent żeglarski, praktyczna nauka). Praktyczna część kursu odbywa się na jachtach wcześniej ustalonych z osobą zainteresowaną szkoleniem żeglarskim. Do wyboru mamy jachty typu Sasanka 660, Antila 24, Antila 26 i Antila 27, które umożliwiają wszechstronne wyszkolenie żeglarskie zgodnie z dobrą praktyką żeglarską. W przypadku osób opływanych lub, które miały już doświadczenie z żeglarstwem, szkolenie może być odpowiednio krótsze. Wiedza teoretyczna, która jest kluczowa podczas zdawania egzaminu przekazywana jest przez instruktorów oraz dzięki platformie e-learningowej testyzeglarskie.pl, która zawiera szeroki zakres wiedzy oraz przykładowe testy żeglarskie.

kurs indywidualny na patent żeglarza

Orientacyjny czas szkolenia na patent żeglarza jachtowego.

 • 1 - 2 osoby na jachcie 5/6 zajęć praktycznych na wodzie
 • 3 - 4 osoby na jachcie 6/8 zajęć praktycznych na wodzie

Jest to okres w którym realizowane są zajęcia praktyczne na wodzie. Czas przygotowania załoganta do samodzielnego prowadzenia jachtu zależy również od, warunków meteorologicznych oraz tempo realizowanego programu szkoleniowego

Cena indywidualnego szkolenia żeglarskiego 2024. 

CZAS SZKOLENIA SIGMA CLUB SASANKA 660 ANTILA 26
4 GODZ. 500 zł 600 zł 700 zł
7 GODZ. 700 zł 800 zł 900 zł
 • dotyczy wynajęcia całego jachtu z instruktorem (niezależnie od ilości osób).
 • przy dłuższych szkoleniach proponujemy zniżki dla stałych klientów.
 • bezpłatny dostęp do platformy e-lerningowej - testzeglarskie.pl
 • prace bosmańskie- nauka węzłów
 • kadrę Instruktorów Żeglarstwa PZŻ i MSiT
 • ubezpieczenie OC, CASCO JACHTU oraz NNW uczestników szkolenia
 • możliwość odbycia kursu motorowodnego - w cenie 350 zł (cena dla naszych absolwentów kursów żeglarskich)
przed egzaminem na patent zeglarza jachtowego

Egzamin na patent żeglarza jachtowego

Egzamin żeglarski odbędzie się w ostatni dzień szkolenia po wcześniejszym ustaleniu terminu. Aby uzyskać uprawnienia żeglarskie należy zdać egzamin składający się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej.

 • Egzamin teoretyczny jest zestawem 75 pytań, jednokrotnego wyboru, który musimy wypełnić w czasie 90 minut.  Test uważa się za zaliczony, jeśli napiszemy 65 prawidłowych odpowiedzi.
 • Egzamin Praktyczny - w skład egzaminu na wodzie wchodzą, manewry pod żaglami i na silniku

Dlaczego szkolenie żeglarskie w Bluebingo.pl 

Opinie od naszych kursantów sprawiają że, Nasze szkolenia żeglarskie są na najwyższym poziomie. Uczymy i doskonalimy umiejętności żeglarskie i motorowodnym, jednocześnie kładziemy nacisk na dobrą praktykę żeglarską.  Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam opracowanie autorskich programów szkoleniowych, opartych o aktualne rozporządzenie dotyczące egzaminów żeglarskich i motorowodnych. Wykwalifikowana kadra instruktorska oraz organizacji kursów żeglarskich daje gwarancję przejścia na kolejny poziom zaawansowania żeglarskiego. Jeśli chciałbyś doskonalić swoje umiejętności na Mazurach zapraszamy na Rejs Weekendowy po Mazurach

Indywidalne szkolenia żeglarskie nad Zalewem Sulejowskim
Indywidalne szkolenia żeglarskie nad Zalewem Sulejowskim
Indywidalne szkolenia żeglarskie nad Zalewem Sulejowskim

Szkoła żeglarstwa BLUEBINGO.PL decyzją Ministerstwa Sportu i Turystyki posiada upoważnienie do przeprowadzania egzaminów na patent żeglarza jachtowego.

Egzamin żeglarski to forma podsumowania twoich umiejętności i doświadczenia zdobytego w trakcie szkolenia 

 

Bądźmy w kontakcie !

Masz pytania dotyczące indywidualnych szkoleń żeglarskich nad Zalewem Sulejowskim ?

Zapytaj Nas: tel. 663 567 514 / 663 076 991 lub napisz