Półkolonie Językowo Żeglarskie "maliPIRACI" Zalew Sulejowski 

Półkolonie żeglarskie maliPIRACI to przygoda językowo-żeglarska. To niezapomniana dawka aktywnej rozrywki w najczystszej postaci. W programie półkolonii nauka żeglowania, omówienie zasad bezpieczeństwa na wodzie, rozmaite atrakcje, w postaci gier przygodowych na lądzie oraz Letnia Szkoła Angielskiego. Półkolonia skierowana jest do dzieci z Tomaszowa Mazowieckiego i okolic. Zapraszamy wszystkich tych, którzy są początkującymi żeglarzami, jak i tych, którzy pierwsze kroki w żeglarstwie mają już za sobą. Na półkolonie zapraszamy dzieci i młodzież, które pragną aktywnie spędzić czas, zgłębić tajniki bezpiecznego żeglowania i zabaw wodniackich, a wszystko to jeszcze połączyć w przyjemny sposób z warsztatami języka angielskiego.  

Organizatorem wypoczynku dla dzieci i młodzieży jest:

Tomaszowski Klub Żeglarski ul. Św. Antoniego 32 lok. 37, 97 – 200 Tomaszów Maz.

tel. 663 076 991, 663 567 514

półkolonie językowe Tomaszów Mazowiecki

Uczestnicy półkolonii żeglarskich

Półkolonia językowo - żeglarska  przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku 6 – 12 lat. Od naszych uczestników półkolonii nie wymagamy żadnego przygotowania czy doświadczenia żeglarskiego. Uczestnicy podzieleni są na dwie grupy wiekowe, które ułatwiają organizację zajęć specjalistycznych: 6-9 lat oraz 10 -12 lat. Nasza półkolonia to mnóstwo, różnorodnych atrakcji, aktywny sposób na wypoczynek z żeglarstwem i angielskim, dzięki któremu przełamujemy rutynę miejskich wakacji. Zapewniony dowóz i przywóz uczestników gwarantuje, inne niż dotychczas, wakacje poza granicami miasta, w otoczeniu przyrody, pięknego Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.

Baza Półkolonii „maliPIRACI”  nad Zalewem Sulejowskim

Baza Półkolonii „maliPIRACI” znajduje się na terenie  MOLO Centrum Konferencyjno -Rekreacyjnym, który znajduje się w odległości 50 metrów od Jeziora Sulejowskiego, na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. To nowocześnie urządzony ośrodek, z udostępnionymi Naszym podopiecznym, boiskami do piłki nożnej i plażowej oraz uroczymi, zacienionymi miejscami do zabawy na świeżym powietrzu. Na terenie ośrodka znajduje się również miejsce na ognisko, gdzie nauczymy się niejednej szanty żeglarskiej. Dokładny adres ośrodka: ul.Klonowa 16 , 97-223 Smardzewice.

pólkolonie Zalew Sulejowski
Jacht Sigma obóz żeglarski
załoga półkolonia Tomaszów Mazowiecki

Wyżywienie podczas półkolonii nad Zalewem Sulejowskim

W czasie trwania wypoczynku, dzieciom zapewniamy 2 posiłki: drugie śniadanie i dwudaniowy obiad. Obiady są przygotowywane w restauracji ośrodka MOLO przez zawodowych kucharzy i podawane są w restauracji Hotelowej. Uwzględniamy wszystkie diety (dodatkowo płatne) i nietolerancje pokarmowe, przy czym jest smacznie i bardzo zdrowo. Przez cały dzień dzieci mają do dyspozycji wodę do picia bez ograniczeń.

pólkolonie Zalew Sulejowski

Port Półkolonii „maliPIRACI”

Podczas Naszej półkolonii dzieci będą pływały nowoczesnym sprzętem żeglarskim. Coroczne inwestowanie w sprzęty sportowo -żeglarskie przekłada się na dostępność sprzętu dla każdego uczestnika oraz wysoką jakość prowadzonych zajęć. Uczestnicy nie muszą posiadać umiejętność pływania w pław, a  znajdując się na pomoście lub na jachcie, obowiązkowo ubrane są w kolorowe kamizelki ratunkowe. Nad bezpieczeństwem pływań czuwają doświadczeni instruktorzy żeglarstwa. Zajęcia żeglarskie nie odbywają się podczas złych warunków atmosferycznych. W sąsiedztwie Naszego portu znajduje się główna baza WOPR Zalewu Sulejowskiego.

Kadra instruktorska i opiekuńcza na półkolonii

Na lądzie, zajęcia językowe będą prowadzone przez doświadczone i pełne energii lektorki. Program i materiały dydaktyczne do nauki języka angielskiego przygotowane zostały specjalnie pod nasze obozy i półkolonie przez metodyka  języka angielskiego. Na wodzie, w każdej załodze będzie instruktor żeglarstwa posiadający odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje. Ponadto,  na lądzie animatorzy - wychowawcy będą organizować dzieciom wiele, rozmaitych atrakcji, aby maliPIRACI byli szczęśliwi i mogli przeżywać największą przygodę życia.

Półkolonie maliPIRACI są zgłoszone do Kuratorium Oświaty i pozostają pod nadzorem Kuratorium i Sanepidu.

Gwarantujemy codzienny transport, na trasie:
Tomaszów Maz.– Zalew Sulejowski – Tomaszów Maz.

Kierownik obozów i rejsów żeglarskich

Świat żagli czeka !

Rozpocznij swoją podróż żeglarską. Świat żagli czeka na Ciebie i twojego dziecka. Naszym kierownikiem półkolonii, obozów i rejsów żeglarskich jest Iwona Kurzyk, uczestnik i organizator rejsów morskich i śródlądowych, nauczyciel, wychowawca, metodyk i właściciel szkoły językowej. Planuje codzienne życie na półkoloniach, obozach i rejsach, starannie przygotowuje programy stwarzając idealne środowisko żeglarskie.

Kontakt, IWONA - 663 076 991

Program Półkolonii „maliPIRACI” nad Zalewem Sulejowskim                     

Program dnia uzależniony jest od warunków pogodowych – w razie niepogody zajęcia alternatywnie odbywają się w obiektach i na terenie Centrum Konferencyjno -Rekreacyjnego MOLO. W swojej bogatej ofercie proponujemy następujące bloki tematyczne:

 • Bezpieczeństwo nad wodą i lądzie
 • Letnia Szkoła Angielskiego
 • Zajęcia żeglarskie: sterowanie, stawianie żagli, pagajowanie, klar na jachcie z BLUEBINGO.PL
 • Warsztaty “Węzły, sploty i supełki”
 • Przejazd na "bananie" lub motorówką (w zależności od warunków atmosferycznych)
 • Gry przygodowe ( np: podchody, biegi terenowe z mapą), Poszukiwacze Pirackiego Skarbu
 • Śpiewanie szant i piosenki żeglarskiej
 • Artystyczne DIY (Do It Yourself) i wiele innych Pirackich przygód
półkolonie żeglarskie Tomaszów Mazowiecki

Ramowy Plan Dnia:

 • 09.00 – Wyjazd z Tomaszów Mazowieckiego
 • 09.15 – Powitanie nad Zalewem Sulejowskim
 • 09.30 – Zajęcia żeglarskie/warsztaty językowe
 • 11.30 -  II śniadanie
 • 11.40 - Warsztaty językowe/zajęcia żeglarskie
 • 14.00 – Obiad
 • 14.30 – Zabawy i gry przygodowe w terenie (w tym zajęcia na kajakach, przejażdżka "bananem" lub motorówką)
 • 16.50 – Podsumowanie dnia
 • 17.00 – Wyjazd do Tomaszowa Mazowieckiego

Plan dnia uwarunkowany jest od  pogody.

 

Transport nad Zalew Sulejowski

Na miejsce półkolonii,  nad Zalew Sulejowski, uczestnicy dojeżdżają busem, który zatrzymuje się na pięciu przystankach na terenie Tomaszowa Maz. Codziennie w busie znajduje się wychowawca, który zapewnia opiekę nad dziećmi już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa.
Trasa i przystanki:  parking Lidl (ul. Mościckiego) - przystanek pl. Kościuszki - parking Carrefour (ul. Jana Pawła II ) - Ludwików pętla  ( ul. Modrzewskiego) - Smardzewice szkoła

ośrodek obozów żeglarskich

Terminy półkolonii maliPIRACI nad Zalewem Sulejowskim

Turnus 
Termin
Cena
Zapisy
Turnus 1 25.07-29.07.2022 890 zł Rezerwuj
Turnus 2 01.08-05.08.2022 890 zł Rezerwuj

Dostępność miejsc w poszczególnych terminach można sprawdzić w Naszym biurze lub pod numerami: 663 076 991, 663 567 514, biuro@bluebingo.pl

Cena półkolonii obejmuje

 • Transport: Tomaszów Maz.– Zalew Sulejowski – Tomaszów Maz.
 • Wyżywienie: drugie śniadanie, obiad, woda do picia, (dopłata do diety bezglutenowej, bez laktozy, wegetariańskiej - 80 zł)
 • Realizację programu językowo - żeglarskiego,
 • Opiekę kadry wychowawczej, lektorskiej i instruktorskiej,
 • Organizację zajęć sportowych, rekreacyjnych i rozrywkowych,
 • Każdy uczestnik otrzymuje: pamiątkową koszulkę obozową, pamiątkowy medal, certyfikat żeglarski
pólkolonie Zalew Sulejowski
połkolonie żeglarskie w Tomaszowie Mazowieckim
załoga półkolonia Tomaszów Mazowiecki

Bądźmy w kontakcie !

Masz dodatkowe pytania dotyczące Półkolonii Językowo Żeglarskiej?

Zapytaj Nas: tel. 663 567 514 / 663 076 991 lub napisz

Organizator półkolonii, obozów żeglarskich i rejsów żeglarskich

Tomaszowski Klub Żeglarski w Tomaszowie Mazowieckim, 97-200 Tomaszów Maz.,  ul. Św. Antoniego 32 lok 37