Półkolonie Językowo Żeglarskie " maliPIRACI 2020" nad Zalewem Sulejowskim 

Półkolonie żeglarskie maliPIRACI to przygoda językowo-żeglarska. To niezapomniana dawka aktywnej rozrywki w najczystszej postaci. W programie półkolonii nauka żeglowania, omówienie zasad bezpieczeństwa na wodzie, rozmaite atrakcje na lądzie oraz Letnia Szkoła Angielskiego z BINGO SCHOOL. Półkolonia skierowana jest do dzieci z Tomaszowa Mazowieckiego i okolic. Zapraszamy wszystkich tych, którzy są początkującymi żeglarzami, jak i tych, którzy pierwsze kroki w żeglarstwie mają już za sobą. Na półkolonie zapraszamy dzieci i młodzież, które pragną aktywnie spędzić czas, zgłębić tajniki bezpiecznego żeglowania i zabaw wodniackich, a wszystko to jeszcze połączyć w przyjemny sposób z warsztatami języka angielskiego.  

Uczestnicy półkolonii żeglarskich

Półkolonia językowo - żeglarska  przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 12 lat. Od naszych uczestników półkolonii nie wymagamy żadnego przygotowania czy doświadczenia żeglarskiego. Uczestnicy podzieleni są na dwie grupy wiekowe, które ułatwiają organizację zajęć specjalistycznych: 7 -9 lat oraz 10 -12 lat. Nasza półkolonia to mnóstwo, różnorodnych atrakcji, aktywny sposób na wypoczynek z żeglarstwem i angielskim, dzięki któremu przełamujemy rutynę miejskich wakacji. Zapewniony dowóz i przywóz uczestników gwarantuje, inne niż dotychczas, wakacje poza granicami miasta, w otoczeniu przyrody, pięknego Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.

Baza Półkolonii „maliPIRACI”  nad Zalewem Sulejowskim

Baza Półkolonii „maliPIRACI 2019” znajduje się na terenie  MOLO Centrum Konferencyjno -Rekreacyjnym, który znajduje się w odległości 50 metrów od Jeziora Sulejowskiego, na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. To nowocześnie urządzony ośrodek, z udostępnionymi Naszym podopiecznym, boiskami do piłki nożnej i plażowej oraz uroczymi, zacienionymi miejscami do zabawy na świeżym powietrzu. Na terenie ośrodka znajduje się również miejsce na ognisko, gdzie nauczymy się niejednej szanty żeglarskiej. Dokładny adres ośrodka: ul.Klonowa 16 , 97-223 Smardzewice.  Szczegółowe informacje https://centrummolo.pl/

Port Półkolonii „maliPIRACI” nad Zalewem Sulejowskim

Podczas Naszej półkolonii dzieci będą pływały nowoczesnym sprzętem żeglarskim. Coroczne inwestowanie w sprzęty sportowo -żeglarskie przekłada się na dostępność sprzętu dla każdego uczestnika oraz wysoką jakość prowadzonych zajęć. Uczestnicy nie muszą posiadać umiejętność pływania w pław, a  znajdując się na pomoście lub na jachcie, obowiązkowo ubrane są w kolorowe kamizelki ratunkowe. Nad bezpieczeństwem pływań czuwają doświadczeni instruktorzy żeglarstwa. Zajęcia żeglarskie nie odbywają się podczas złych warunków atmosferycznych. W sąsiedztwie Naszego portu znajduje się główna baza WOPR Zalewu Sulejowskiego.

Półkolonie maliPIRACI są zgłoszone do Kuratorium Oświaty i pozostają pod nadzorem Kuratorium i Sanepidu.

Wyżywienie podczas półkolonii nad Zalewem Sulejowskim

W czasie trwania wypoczynku, dzieciom zapewniamy 2 posiłki: drugie śniadanie i dwudaniowy obiad. Obiady są przygotowywane w restauracji ośrodka MOLO przez zawodowych kucharzy i podawane są w restauracji Hotelowej. Uwzględniamy wszystkie diety i nietolerancje pokarmowe, przy czym jest smacznie i bardzo zdrowo. Przez cały dzień dzieci mają do dyspozycji wodę do picia bez ograniczeń.

Kadra instruktorska i opiekuńcza na półkolonii

Na lądzie, zajęcia językowe będą prowadzone przez doświadczone i pełne energii lektorki. Program i materiały dydaktyczne do nauki języka angielskiego przygotowane zostały specjalnie pod nasze obozy i półkolonie przez metodyka szkoły językowej Bingo School w Tomaszowie Mazowieckim. Na wodzie, w każdej załodze będzie instruktor żeglarstwa posiadający odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje. Ponadto,  na lądzie animatorzy - wychowawcy będą organizować dzieciom wiele, rozmaitych atrakcji, aby maliPIRACI byli szczęśliwi i mogli przeżywać największą przygodę życia.

Program Półkolonii „maliPIRACI 2020” nad Zalewem Sulejowskim                     

Program dnia uzależniony jest od warunków pogodowych – w razie niepogody zajęcia alternatywnie odbywają się w obiektach i na terenie Centrum Konferencyjno -Rekreacyjnego MOLO. W swojej bogatej ofercie proponujemy następujące bloki tematyczne:

 • Bezpieczeństwo nad wodą i lądzie
 • Letnia Szkoła Angielskiego z BINGO SCHOOL
 • Zajęcia żeglarskie: sterowanie, stawianie żagli, pagajowanie, klar na jachcie z BLUEBINGO.PL
 • Warsztaty “Węzły, sploty i supełki”
 • Gry przygodowe ( np: podchody, biegi terenowe z mapą), Poszukiwacze Pirackiego Skarbu
 • Śpiewanie szant i piosenki żeglarskiej
 • Artystyczne DIY (Do It Yourself) i wiele innych Pirackich przygód

Transport nad Zalew Sulejowski

Na miejsce półkolonii,  nad Zalew Sulejowski, uczestnicy dojeżdżają busem, który zatrzymuje się na pięciu przystankach na terenie Tomaszowa Maz. Codziennie w busie znajduje się wychowawca, który zapewnia opiekę nad dziećmi już w trakcie transportu. Wszyscy uczestnicy podróżują zapięci w pasy bezpieczeństwa.
Trasa i przystanki:  parking Lidl (ul. Mościckiego) - przystanek pl. Kościuszki - parking Carrefour (ul. Jana Pawła II ) - Ludwików pętla  ( ul. Modrzewskiego) - Smardzewice szkoła

Gwarantujemy codzienny transport, na trasie:
Tomaszów Maz.– Zalew Sulejowski – Tomaszów Maz.

Terminy półkolonii maliPIRACI nad Zalewem Sulejowskim

Turnus 
Termin
Cena
Zapisy
Turnus 1 27.07-31.07.2020 750 zł Rezerwuj
Turnus 2 03.08-07.08.2020 750 zł Rezerwuj

Promocja Lato 2020

BINGO SCHOOL - 50 zł zniżki dla klientów Szkoły Językowej BINGO SCHOOL,

Dostępność miejsc w poszczególnych terminach można sprawdzić w Naszym biurze lub pod numerami: 663 076 991, 663 567 514, biuro@bluebingo.pl

Cena półkolonii obejmuje

 • Transport: Tomaszów Maz.– Zalew Sulejowski – Tomaszów Maz.
 • Wyżywienie: drugie śniadanie, obiad, woda do picia,
 • Realizację programu językowo - żeglarskiego ,
 • Opiekę kadry wychowawczej, lektorskiej i instruktorskiej,
 • Organizację zajęć sportowych, rekreacyjnych i rozrywkowych,
 • Każdy uczestnik otrzymuje: pamiątkową koszulkę obozową, pamiątkowy medal, certyfikat żeglarski

Rezerwacja i zapisy na półkolonie maliPIRACI dla dzieci nad Zalewem Sulejowskim

Masz dodatkowe pytania dotyczące naszych rejsów żeglarskich ? Bądźmy w kontakcie: tel. 663 567 514 lub 663 076 991 , NAPISZ DO NAS