Obóz żeglarski dla młodzieży - Rejs żeglarski dla młodzieży -Rejs treningowy

Rejs doszkalający dla młodzieży Mazury  2024

Rejs treningowy po Mazurach to starannie przygotowany program doskonalący umiejętności żeglarskie dla osób, które już posiadają patent żeglarza jachtowego. Kładzie naciski na samodzielne prowadzenie jachtu oraz kierowanie załogą podczas manewrowania jednostką pod nadzorem obecnego na jachcie skipera. Uczestnicy rejsu samodzielnie prowadzą jacht podejmują decyzję co gwarantuje, zdobycie nowych umiejętności żeglarskich oraz pewności siebie. Rejs jest tak prowadzony, aby zmaksymalizować Twoje postępy a wszystko to pod nadzorem skipera.

Uczestnicy obozu żeglarskiego - treningowego na Mazurach

Rejs skierowany jest dla młodzieży w wieku 15 +. Od uczestników wymagamy posiadania patentu żeglarza jachtowego i zaangażowania w obsłudze jachtu w czasie postoju oraz żeglugi. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu programowi rejsu uczestnicy zyskają jeszcze więcej możliwości w prowadzeniu jachtu żaglowego i kierowaniem załogą podczas manewrów.  Ten rejs jest idealny, aby kolejnym razem zostać samodzielnym skiperem.

szkolenie zeglarskie na mazurach
klarowanie liny rejs mazury
sternik rejs po mazurach

Na jakim jachcie odbędzie się rejs żeglarski na Mazurach?

Nasz rejs  odbędzie się na sprawdzonej jednostce Antila 30 ( rejs 7 dniowy) oraz Antila 27 (rejs 14 dniowy). To jachty, który wymaga już pewnych umiejętności, szczególnie w małych i zatłoczonych portach. Zapewnia on komfort żeglowania oraz bezpieczeństwo. Jachty Antila 27 i Antila 30, posiadaja 3 zamykane kabiny oraz dużą przestrzeń w mesie. Na jachcie oczywiście jest instalacja eklektyczna, wodna i sanitarna oraz kambuz z pełnym wyposażeniem kuchennym. Podczas rejsu treningowego po Mazurach na jachcie będzie mieszkała: Antila 27  - 7 osobowa załoga + skipper oraz Antila 30  - 8 osobowa załoga + skipper pełniący funkcje nadzorującą.

rejs mazury Antila 27

Rola Sternika w rejsie żeglarskim na Mazurach

W każdej załodze będzie znajdował się skiper, który będzie odpowiedzialny za załogę i jacht oraz będzie pełnił funkcję nadzorującą w trakcie rejsu po Mazurach. Zadaniem jego jest obserwacja i pomoc w prowadzeniu jachtu oraz interweniowanie w przypadku sytuacji trudnych. Skiper będzie przekazywał wiedzę i swoje doświadczenie w celu podniesienia umiejętności żeglarskich. W trakcie 14 dniowego rejsu po Mazurach wszystkie czynności związane z rejsem będzie wykonywała załoga jachtu. Skiper będzie pełnił funkcję nadzorujące i wsparcia merytorycznego.

Wyżywienie podczas obozu żeglarskiego na Mazurach

Posiłki przygotowywane będą przez uczestników rejsu, pod opieką skipera i będą składały się z trzech pełnowartościowych posiłków (śniadanie, obiad, kolacja). Nasze menu będzie uzupełniane owocami, przekąskami, które będą dostarczane  w trakcie rejsu. W trakcje rejsu przewidziane są ogniska z gitarą i śpiewaniem szant.

rejs młodzieżowy na mazurach
rejs na mazurach dla młodzieży
rejs doskonalący
Rejsy młodzieżowe Mazury

 Rejs po Mazurach dla młodzieży 2024

Obóz Żeglarski / Rejsy Treningowe po Mazurach to dwutygodniowa przygoda na jachcie pod żaglami. Odkryj Mazury razem z Nami i poczuj się jak sternik jachtu!!!

 • Trasa o długości około 80 km (7 dni)/160 km (14 dni) po Mazurach
 • Wspólne gotowanie na jachcie
 • Topowe i bezpieczne jachty Antila 27 i Antila 30
 • Opieka sternika
 • Samodzielne żeglowanie

Trasa rejsu dla młodzieży po Mazurach

Nasz rejs będzie się opierał na trasie floty jachtów bluebingo.pl, która będzie przemierzać Krainę Wielkich Jezior Mazurskich. Żeglując będziemy poznawali piękno Mazur z jednoczesnym doskonaleniem umiejętności żeglarskich. W każdym dniu przeprowadzimy analizę trasy, jaką mamy do przepłynięcia. Znaki kardynalne, mosty, linie wysokiego napięcia, cała trasa zostanie szczegółowo omówiona zanim wypłyniemy. Oczywiście trasa rejsu uwarunkowana będzie od warunków atmosferycznych panujących na akwenie. Pamiętajmy, że żeglarstwo ma być bezpieczne i przyjemne. Rozpoczęcie rejsu oraz zakończenie odbywa się w porcie AZS Wilkasy

rejs młodzieżowy na mazurskim szlaku

Program rejsu treningowego na Mazurach

 • Przydział funkcji i obowiązków oraz podział na wachty
 • Żeglowanie pod nadzorem
 • Odwiedzanie portów, przystani, zatok na trasie rejsu
 • Wieczory przy ognisku z gitarą i szantami
 • Zajęcia sportowo - rekreacyjne
 • Samodzielne przygotowywanie głównych posiłków i przekąsek

Obóz Żeglarski na Mazurach, Rejs Żeglarski na Mazurach 2024

Turnus 
Termin
Cena
Zapisy
Rejs Treningowy/Mazury - 7 dni  30.06-06.07.2024 1850 zł Rezerwuj
Rejs Treningowy/Mazury - 14 dni 07.07-20.07.2024 3500 zł Rezerwuj

Cena rejsu obejmuje

 •  Zakwaterowanie (koję) na jachcie,
 • Pełne wyżywienie na jachcie,(dopłata do diety bezglutenowej, bez laktozy, wegetariańskiej - 150 zł)
 • Opłaty portowe
 • Paliwo,
 • Opiekę pedagogiczną, instruktorską i wychowawczą skippera,
 • Organizację grilli, ognisk oraz zajęć sportowych, rekreacyjnych i rozrywkowych,
 • Materiały promocyjne (koszulkę obozową)
 • Ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje

 • Transportu (dojazd we własnym zakresie )
 • Śpiwora (każdy uczestnik musi posiadać własny śpiwór)
 • Dopłaty do diety bezglutenowej, bez laktozy, wegetariańskiej - 150 zł
 • Opłat za WC i prysznice

Rejs treningowy czyli pływanie pod nadzorem

Rejs pod nadzorem to celne określenie naszego rejsu. Będąc w załodze takiego rejsu będziesz w pełni odpowiedzialny za prowadzenie jachtu pod żaglami oraz na silniku. Wszyscy będą zaangażowani przy podejmowaniu decyzji związanych z cumowaniem jachtu w porcie czy podczas wykonywania manewrów pod żaglami na otwartym akwenie. Każdy dzień będzie opierał się na dokładnej analizie trasy rejsu oraz zagrożeń, na jakie możemy się natknąć. Stała obserwacja warunków meteorologicznych na wodzie oraz sprawdzanie meteo na aplikacjach to podstawa każdego dnia. Założeniem rejsu jest stworzenie warunków zbliżonych, jak przy samodzielnym żeglowaniu. Każdą załogę będzie wspierał skiper, który będzie wspierał merytorycznie załogę oraz w sytuacjach trudnych przejmował komendę na jachcie.

Portfolio rejsu żeglarskiego na Mazurach dla młodzieży

 • żeglujemy na jachtach Antila 27 i Antila 30
 • Jachty posiadają dwuosobowe koje
 • Jachty posiadają instalację: wodną, kuchenną i sanitarną
 • Gwarantuje 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolację oraz przekąski, owoce i napoje
 • Uczestnicy rejsu podzieleni są na załogi: 7-osób (Antila 27) i 8 osób (Antila 30) plus sternik
 • Na noc cumujemy w portach, przystaniach lub biwakach
 • Samodzielne żeglowanie pod nadzorem Skipera
 • Wieczorem planowane są zajęcia rekreacyjne oraz integracyjne
 • Podczas żeglugi zakaz używania telefonów

Ograniczenia korzystania z telefonu !

W trakcie trwania rejsu a w szczególności na wodzie obowiązuje ograniczony dostęp do telefonów oraz pozostałej elektroniki.

rejs treningowy na mazurach
refowanie żagla rejs po mazurach
załoga szkoleniowa na rejsie na patent

Bądźmy w kontakcie !

Masz dodatkowe pytania dotyczące Naszych rejsów treningowych po Mazurach dla młodzieży?

Zapytaj Nas: tel. 663 567 514 / 663 076 991 lub napisz

Najczęściej zadawane pytania dotyczące rejsu turystycznego po Mazurach

Czym różni się rejs treningowy od turystycznego czy szkoleniowego?

Rejs treningowy przeznaczony jest dla uczestników w wieku 15 +, którzy posiadają patent żeglarza jachtowego. Podczas rejsu uczestnicy doskonalą swoje dotychczasowe umiejętności, samodzielnie wykonują manewry portowe – wejścia i wyjścia z portu, sterują jachtem, realizując trasę jachtu. Nasz skiper na jachcie pełni rolę opiekuna, czuwając nad bezpieczeństwem uczestników oraz nad prawidłowością wykonywanych przez nich manewrów.

Czy rejs treningowy pływa tą samą trasą co pozostali?

Tak. Podczas pływania wszyscy staramy się trzymać razem. Nie pływamy jednak gęsiego, jeden za drugim, ale w zasięgu kontaktu wzrokowego.

 Czy podczas rejsu treningowego muszę się uczyć i uczestniczyć w wykładach?

Jedyna nauka podczas tego rejsu to nauka praktycznego żeglowania. Podczas tego rejsu nie ma wykładów, a wszystko czego się uczymy, przyswajane jest w sposób praktyczny podczas pełnego żeglarskich doznań dnia.

Czy w załodze może być ktoś, kto nie ma 15 lat, ale posiada patent żeglarski?

Rejs skierowany jest do konkretnej grupy wiekowej 15+ i tego, będziemy się trzymać przy zapisie na obóz. Osoby poniżej 15 lat zapraszamy na nasze rejsy turystyczne.