Pierwszy Poziom Edukacji Żeglarskiej

Patent żeglarza jachtowego jest pierwszym poziomem edukacji żeglarskiej w Polsce, jego celem jest przygotowanie posiadaczy do samodzielnego prowadzenia jachtu na żaglach i na silniku, kierowania załoga i opanowania wielu czynności, aby żegluga była bezpieczna.

 

Żeglowanie bez uprawnień żeglarskich w Polsce

 Polskie prawo pozwala na żeglowanie  na jachtach bez uprawnień, ale z wieloma ograniczeniami.

  • Jako załogant – możesz żeglować po wszystkich akwenach żeglugowych bez ograniczeń w długości jachtu. Wystarczy czas, zaangażowanie i chęć przeżycia czegoś niezwykłego pod żaglami.
  • Jako Sternik- nie posiadając patentu żeglarskiego można sterować jachtami o długości do 7,5 m kadłuba z silnikiem lub bez silnika przyczepnego. Musimy pamiętać o tym, że należy posiadać wiedzę i doświadczenie, aby zagwarantować bezpieczeństwo swojej załodze.

Patenty żeglarskie – pierwszy krok do przeżycia przygody!

Pierwszym krokiem, aby pływać jachtami po wodach śródlądowych ( bez ograniczeń w długości) i po morskich wodach wewnętrznych i wodach przybrzeżnych do 2 mil morskich od linii brzegowej w porze dziennej ( na jachtach do 8,5 metra)  jest zdobycie patentu żeglarza jachtowego. Patent może otrzymać każda osoba, która ukończyła 14 lat i zdała egzamin z części teoretycznej i praktycznej. Egzamin  żeglarski wymaga od zdających dużej wiedzy teoretycznej, z takich działów żeglarstwa jak: Budowa Jachtów, Locja, Meteorologia, Przepisy, Teoria Żeglowania, Ratownictwo i bezpieczeństwo oraz Teoria Manewrowania. W trakcje egzaminu na wodzie wymagane są manewry na żaglach oraz na silniku wykonane z dobrą praktyką żeglarską oraz bezpiecznie.

 Kurs Żeglarski czy jest niezbędny do uzyskania patentu?

Aby przystąpić do egzaminu nie musisz uczestniczyć w szkoleniu żeglarskim. Możesz nauczyć się żeglować z rodziną lub przyjaciółmi, którzy będą mieli czas i wiedzę, jak Cię przygotować do egzaminu. Jeśli chcesz jednak poddać się profesjonalnemu szkoleniu żeglarskiemu zapisz się na kurs żeglarski nad Zalewem Sulejowskim, który możesz odbyć w systemie popołudniowym, codziennym lub weekendowym. To od Ciebie zależy, kiedy i w jak licznych załogach będziesz się szkolił. Różnej wielkości jachty tj. Antila 26, Sasanka 660 czy Omega pozwolą Nam lepiej przygotować Cię do samodzielnej żeglugi i egzaminu państwowego a dostęp do platformy testyzeglarskie.pl sprawią, że egzamin teoretyczny zdasz bez większych problemów.

prezent dla zeglarzy

Prezent dla żeglarza i nie tylko

Ktoś potrzebuje pomocy na znalezienie prezentu dla żeglarza lub najbliższej osoby, która interesuje powinna zostać żeglarzem . Sugerujemy, podpowiadamy ale ostateczną decyzje podejmujecie sami. My możemy jedynie zagwarantować, że wszystkie nasze propozycje są realizowane na profesjonalnym sprzęcie żeglarskim, w sposób bezpieczny z pasją do żeglowania.

prezent dla zeglarzy

Dla tych, którzy chcieliby,  ale nie wiedzą,  jak zacząć żeglarska przygodę.

  • Patent żeglarza jachtowego – dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas „pośpiechem się brzydząc”, wypoczywając wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi na wodzie i pod żaglami. Wystarczy ukończyć szkolenie żeglarskie na Sulejowskim i zdać egzamin na patent żeglarza, Mamy do zaoferowania szkolenia weekendowe, codzienne oraz indywidualne. To jest pierwszy krok do poznawania nowych przygód żeglarskich.
  • Sternik Motorowodny – dla tych, co lubią szybkość i adrenalinę. Kurs motorowodny odbywa się na Zalewie Sulejowskim,  składa się z części teoretycznej i praktycznej na nowoczesnym Ribie z silnikiem Yamaha 50 KM (2019r). Po tym szkoleniu i zdanym egzaminie można pływać na skuterach wodnych i motorówkach bez ograniczeń w mocy silnika.
  • Rejs Żeglarski po Zalewie Sulejowskim – dla tych, którzy marzyli o żeglowaniu, a nie mieli odwagi spróbować. Pokażemy jak można połączyć wolny czas i pasją żeglowania,  którą zarażamy. Po wspólnym rejsie sam zdecydujesz czy jachty i wiatr to coś dla Ciebie.

Dla tych, którzy już mają pierwsze kroki żeglarskie za sobą!

  • Weekendowy czarter jachtu nad Zalewem Sulejowskim – dla tych, którzy już wiedzą, że żeglarstwo to wyjątkowy sposób na wypoczynek. Oni tylko czekają, żeby wyskoczyć na weekend nad Zalew Sulejowski i  wyczarterować jacht. U nas znajdziesz jachty, na których się nie zawiedziesz a żeglowanie będzie tylko czysta przyjemnością.
  • Tygodniowy Czarter jachtu na Mazurach – dla tych którzy zawsze marzyli o urlopie na Mazurach po żaglami. Tydzień wędrówek żeglarskich, ogniska, szanty i Mazurskie zachody słońca. Na Naszym jachcie  Antila 24 spędzisz czas tak,  jak chcesz i gdzie chcesz.Rejs rozpoczniesz w Giżycku i popłyniesz na Południe lub Północ Mazur.
  • Kurs SRC RYA dla Tych, którym marzy się samodzielna żegluga na morzu. Kurs Radiooperatora  bliskiego zasięgu  SRC RYA. Kurs jednodniowy realizowany w komfortowych warunkach na autentycznych radiach. Sprawdzony program szkolenia oparty  na systemie RYA daje gwarancję dobrego wyszkolenia.
czarter jachtow

Czarter jachtu na Zalewie Sulejowskim i Mazurach 2020

Nowy rok kalendarzy sprzyja nowym pomysłom i planom wakacyjnym. Początek roku to dobry pomysł na organizację czarteru na następny wakacyjny wyjazd pod żaglami. Wczesna rezerwacja jachtu to gwarancja dostępności jachtu w wybranym przez nas terminie, ale również duży przegląd jachtów i miejsc, gdzie będziemy żeglować.

Zalety wczesnej rezerwacji jachtów

Wiele firm czarterowych proponuje wiele zniżek w ramach akcji First Minute, dzięki czemu możemy zaoszczędzić nawet do 20 % za czarter jachtu na akwenach śródlądowych w Polsce. Mając więcej czasu możesz sprawdzić jak wyposażone są jachty, czy można zabrać zwierzęta na pokład jachtu i jakie są warunki czarteru. Dodatkowym atutem wczesnej rezerwacji jachtów jest możliwość zaplanowanie urlopu wspólnie z załogą, z która będziesz żeglował.

Nowe wyzwania żeglarskie

Początek roku sprzyja nowym wyzwaniom. Pierwszy czarter i samodzielne prowadzenie jachtu,  ale również szukanie nowych akwenów do żeglowania. W szczycie sezonu żeglarskiego i  w czasie długich weekendów, pomimo ilości ofert  i  wysokich cen, ciężko wynająć dobry jacht (jeśli wynajmujemy jacht w ostatniej chwili). Nasze jachty, które możesz wyczarterować na Mazurach, jak również  na Jeziorze Sulejowskim są w bardzo dobrym stanie technicznym i przygotowane do czarteru. Posiadają wyposażony kambuz oraz silnik przyczepny i paliwo. Na każdym jachcie znajdują się środki ratunkowe dla dorosłych i dla dzieci. Dodatkowo wyposażone są w Lazy–Jacki,  rolfoki, odbijacze, cumy, bosak. Dbając o naszych klientów proponujemy im wiele atrakcyjnych zniżek od 5 do 15 % na czarter. Jeżeli już zdecydowałeś na czarter razem z Nami zapraszamy do rezerwacji jachtu, akwenu i terminu.

Czarter jachtów nad Zalewem Sulejowskim

Czarter jachtów nad Zalewem Sulejowskim

Porty Zalewu Sulejowskiego to obowiązkowe przystanki na trasie każdego rejsu. Warto jednak wiedzieć, gdzie mogą zatrzymują się żeglarze na naszym akwenie. Pomoże to w zaplanowaniu etapów wyprawy.
W subiektywnym opisie portów znajdziesz szczegółowe opisy wszystkich przystani, zawierające informacje o wyposażeniu portów, jego wielkości oraz cechach charakterystycznych (gdzie warto się zatrzymać na zakupy, na spokojną, bądź też szantową noc).
Wszelkie komentarze użytkowników dotyczące przedstawionych portów pozwolą na dokładniejszy ich opis.
Z żeglarskim pozdrowieniem - Michał Kurzyk -