Kurs Radiooperatora SRC  - Certyfikat SRC 

Kurs radiooperatora SRC  zapewnia praktyczny, zwięzły sposób przekazania najpotrzebniejszej wiedzy. Szkolenie oraz egzamin trwa jeden dzień i odbywa się w małych grupach. Kurs obejmuje ćwiczenia z wzywania pomocy, typową korespondencję radiową, obsługę standardowej radiostacji jachtowej VHF z DSC, omówienie innych urządzeń GMDSS (systemu łączności w niebezpieczeństwie) takich jak: AIS, NAVTEX, EPIRB, SART.

Dla kogo jest kurs SRC?

Szkolenie przeznaczone jest żeglarzy, którzy chcą wiedzieć jak wezwać pomoc przez radio, odebrać prognozę pogody oraz ostrzeżenia nawigacyjne, jak porozumiewać się z kapitanatem i bosmanatem, strażą graniczną. Zapoznajemy kursantów z procedurami, listą kanałów, wymaganym słownictwem.

Rezerwacja i zapisy na kurs radiooperatora SRC

Symbol 
Termin kursu
Cena
Zapisy
1/SRC/2020 02.02.2020 395 zł + egzamin Rezerwuj
2/SRC/2020 22.03.2020 395 zł + egzamin Rezerwuj

Cena kursu SRC zawiera:

  • szkolenie praktyczne i teoretyczne zakończone egzaminem
  • podręcznik (SKRYPT)
  • komplet dokumentów na egzamin,
  • zestaw pytań egzaminacyjnych wraz z odpowiedziami
src-rya

Jak zorganizowany jest kurs Radiooperatora SRC w Tomaszowie Maz.

Kurs prowadzony jest w komfortowych warunkach w Szkole Żeglarstwa Bluebingo.pl i składający się głównie z zajęć praktycznych na seryjnych radioodbiornikach VHF Standard Horizon ze zmniejszoną mocą nadawania. Uczestnicy będą mieli możliwość przećwiczenia wszystkich procedur przy swoich stanowiskach radiowych.

Harmonogram szkolenia

  • Kurs SRC, Teoria + Praktyka: 9.00-17.00

Przebieg egzaminu na Radiooperatora SRC

Egzamin przeprowadzany jest zaraz po zakończeniu szkolenia i składa się z dwóch część: teoretycznej w formie testu zawierającej wszystkie zagadnienia omawiane podczas szkolenia oraz praktycznej sprawdzającej praktyczną umiejętność posługiwaniem się radiem.

Egzamin przeprowadzany jest zaraz po zakończeniu szkolenia. Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest posiadanie zdjęcia + wypełniony wniosek . Szczegółowy sposób dokonywania płatności za egzamin przesyłamy zainteresowanym mailem.

Masz pytania dotyczące Naszych szkoleń żeglarskich ?

Bądźmy w kontakcie:

tel. 663 567 514 lub 663 076 991e-mail: biuro@bluebingo.pl