Kurs Radiooperatora SRC - SRC RYA - Certyfikat SRC 

Kurs radiooperatora SRC w systemie RYA zapewnia praktyczny, zwięzły sposób przekazania najpotrzebniejszej wiedzy. Szkolenie oraz egzamin trwa jeden dzień i odbywa się w małych grupach. Kurs obejmuje ćwiczenia z wzywania pomocy, typową korespondencję radiową, obsługę standardowej radiostacji jachtowej VHF z DSC, omówienie innych urządzeń GMDSS (systemu łączności w niebezpieczeństwie) takich jak: AIS, NAVTEX, EPIRB, SART.

Dla kogo jest kurs SRC?

Szkolenie przeznaczone jest żeglarzy, którzy chcą wiedzieć jak wezwać pomoc przez radio, odebrać prognozę pogody oraz ostrzeżenia nawigacyjne, jak porozumiewać się z kapitanatem i bosmanatem, strażą graniczną. Zapoznajemy kursantów z procedurami, listą kanałów, wymaganym słownictwem. Certyfikat SRC RYA jest równoznaczny  ze świadectwem radiooperatora SRC wydawanego przez Polski Urząd Komunikacji Elektronicznej i uznawany jest we wszystkich krajach na świecie. Wydany dokument ważny jest bezterminowo.

Rezerwacja i zapisy na kurs radiooperatora SRC

Symbol 
Termin kursu
Cena
Zapisy
1/SRC/2020 02.02.2020 395 zł + egzamin Rezerwuj
2/SRC/2020 22.03.2020 395 zł + egzamin Rezerwuj

Cena kursu SRC RYA zawiera:

  • szkolenie praktyczne i teoretyczne zakończone egzaminem
  • podręcznik (SKRYPT)
  • komplet dokumentów na egzamin,
  • zestaw pytań egzaminacyjnych wraz z odpowiedziami
src-rya

Jak zorganizowany jest kurs Radiooperatora SRC w Tomaszowie Maz.

Kurs prowadzony jest w komfortowych warunkach w Szkole Żeglarstwa Bluebingo.pl i składający się głównie z zajęć praktycznych na seryjnych radioodbiornikach VHF Standard Horizon ze zmniejszoną mocą nadawania. Uczestnicy będą mieli możliwość przećwiczenia wszystkich procedur przy swoich stanowiskach radiowych.

Harmonogram szkolenia

  • Kurs SRC RYA, Teoria + Praktyka: 9.00-17.00

Przebieg egzaminu na Radiooperatora SRC RYA

Egzamin przeprowadzany jest zaraz po zakończeniu szkolenia i składa się z dwóch część: teoretycznej w formie testu zawierającej wszystkie zagadnienia omawiane podczas szkolenia oraz praktycznej sprawdzającej praktyczną umiejętność posługiwaniem się radiem. Koszt egzaminu wynosi 60 funtów płatne kartą na stronie RYA przed szkoleniem + opłata za książkę 60 zł (płatne na miejscu, zakup książki jest niezbędny ze względu na kartę autoryzacyjną umożliwiającą przystąpienie do egzaminu RYA).

Egzamin przeprowadzany jest zaraz po zakończeniu szkolenia. Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest posiadanie zdjęcia + wypełniony wniosek . Szczegółowy sposób dokonywania płatności za egzamin przesyłamy zainteresowanym mailem.

Masz pytania dotyczące Naszych szkoleń żeglarskich ?

Bądźmy w kontakcie:

tel. 663 567 514 lub 663 076 991e-mail: biuro@bluebingo.pl