Majówka na Mazurach, Majówka pod Żaglami,  Rejs Żeglarski po Mazurach

    Zapraszamy Przyjaciół, Kursantów, Sympatyków BLUEBINGO.PL oraz wszystkich, którzy są zainteresowani wspaniałą, żeglarską przygodą,  na rejs po Mazurach. To propozycja aktywnego wypoczynku pod żaglami dla osób dorosłych, ale również dla całych rodzin. Nasze rejsy są doskonałą okazją do odświeżenia umiejętności żeglarskich, a także do doskonalenia manewrów pod czujnym okiem instruktora.  To będzie prawdziwa przygoda żeglarska, po której każdy wróci pełen niezapomnianych wrażeń i bardziej zmotywowany do codziennych wyzwań.

Uczestnicy rejsu żeglarskiego

Rejs " Majówka Mazurska" skierowana jest dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych, ale również dla całych rodzin.  Obie grupy spędzają aktywnie czas i każdy z osobna, tak jak lubi. Organizacyjnie nie wymagamy od uczestników naszej żeglarskiej wyprawy,  doświadczenia i przygotowania żeglarskiego. Tym, którzy nigdy nie pływali proponujemy rejs z Naszym sternikiem, który czuwa nad przebiegiem rejsu. Natomiast, Ci,  którzy posiadają patent żeglarza mogą samodzielnie poprowadzić jacht z własną załogą, tuż obok Nas, ewentualnie zgłosić chęć  do doskonalenia swoich umiejętności, pod czujnym okiem Naszych skiperów.

rejs po mazurach dla dorosłych
rejs na mazurach majówka
rejs jachtem antila po mazurach

Na jakich jachtach żeglujemy

Uczestnicy rejsu pływają i śpią na jachtach kabinowych klasy 27 stóp,  Antila 27. Każdy jacht wyposażony jest w kambuz, instalację wodną, elektryczną ( gniazda do ładowania sprzętu), radio oraz toaletę chemiczną. Załoga jachtu liczy 6 uczestników rejsu + sternik

rejs dla dorosłych po mazurach

Wygodnie, bezpiecznie i pod żaglami

W trakcje naszego rejsu będziemy żeglowali Antilą 27, która cieszy komfortem i bezpieczeństwem żeglowania oraz dużą statecznością. To bardzo dobra jednostka, aby spędzić na niej  Mazurską przygodę pod żaglami. Wyposażenie,  które znajdziemy na jachcie podczas rejsu mazurskiego:

 • 3 kabiny zamykane, dla komfortu podczas odpoczynku
 • Ogrzewanie, które przydaje się podczas chłodniejszych wieczorów
 • Lodówka, niezbędna na produkty spożywcze

Podczas rejsu na Mazurach na jachcie będzie żeglowało 6 osób + sternik, który będzie dbał, aby żeglowanie było przyjemnością.

Trasa rejsu Majówka 2022

Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowo atrakcyjną trasę po największym akwenie śródlądowym w naszym kraju. Zaplanowana przez Nas trasa Południowa Mazur obejmuje między innymi jeziora: Niegocin, Boczne, Jagodne, Tałty, Ryńskie oraz liczne kanały min.: Kula, Szymoński, Mioduński, Grunwaldzki . Oczywiście musimy uwzględnić warunki pogodowe, które będą weryfikować na bieżąco nasze plany żeglugowe po Wielkich Jeziorach Mazurskich.

trasa mazury południe

Propozycja trasy rejsu weekendowego

Trasa będzie wymagała położenia i postawienia masztu.

 1. Sobota: Wilkasy Mila - Zielony Gaj (23 km)
 2. Niedziela: Zielony Gaj –  Ryn (16 km)
 3. Poniedziałek: Ryn - Szymonka (22 km)
 4. Wtorek: Szymonka - Wilkasy, Mila ( 17 km)

Trasę należy potraktować jako przykładową, jej wariant może się zmieniać w zależności od pogody i wiatru. Przy nie sprzyjających warunkach meteorologicznych, istnieje możliwość skrócenia trasy rejsu . Odwiedzimy nasze ulubione przystanie i zakątki, bowiem chcielibyśmy się z tym Wami podzielić!  Odległości miedzy portami są orientacyjne.

4 dniowy rejs na Mazurach- charakterystyka rejsu po Mazurach

Naszą przygodę pod żaglami zaczniemy w nowym porcie Marina Nautica Resort w Wilkasach, który znajduje się nad jeziorem Niegocin, tuż przy wyjściu do Kanału Niegocińskiego. Tam będą czekały na Nas jachty Antila 27, którymi popłyniemy w rejs w kierunku południowej części Mazur.
Gdzie i dokąd popłyniemy?
Naszym główny celem jest Ryn, ale zanim tam dopłyniemy swoje żeglowanie zaczniemy na Jeziorze Niegocin. To trzecie, co do wielkości jezioro leżące na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Jezioro z wieloma mieliznami i wypłyceniami, które są oznakowane znakami kardynalnymi. Z Niegocina wpłyniemy na jezioro Boczne mijając Rydzewo ze swoimi licznymi kejami wzdłuż brzegu, warto tam wpaść na dobre jedzenie do okolicznych tawern i restauracji. Mijając Rydzewo zaczynamy przygotowywać się do pierwszego kładzenia masztu. Najważniejsze zrobić to bezpiecznie i sprawnie, na pewno pod okiem sternika. Z położonym masztem przepływamy przez pierwszy na swojej drodze most w Kanale Kula. Szybkie stawienie masztu i płyniemy dalej, mijając Jezioro Jagodne oraz Szymonieckie. Przed nami ostatnia prosta czyli Kanały ciągnące się przez kilka kilometrów. Pierwszym portem, w którym będziemy nocowali będzie Zielony Gaj nad Jeziorem Kotek Wielki. Osobliwe miejsce, z pięknym folwarcznym dworkiem, w którym jest restauracja i wszechobecne jaskółki. Tam planujemy Nasze ognisko !!!
Przed nami kolejny odcinek do przepłynięcia – kanałami – świeżo wyremontowanymi - do Jeziora Tałty, a z stamtąd w kierunku Rynu. Tam kończy się szlak żeglowny w tej części Mazur, chętni będą mogli zwiedzić zamek krzyżacki z XIV wieku lub odpocząć w otaczającej mazurskiej przyrodzie. Przed nami ostatnie 2 dni żeglarskiej przygody, zaczynamy wracać. Jesteśmy zmuszeni płynąć tą samą trasą ale zmieniamy porty noclegowe. Zapraszamy Was do portu Szymonka a może się uda dopłynąć do Rydzewa, to wszystko zależy od pogody. Rejsy po Mazurach w Majówkę mają charkter! Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jaka będzie pogoda przy planowaniu rejsu. Powoli kończymy Nasz rejs wracając do portu macierzystego do Wilkas. Ostatnie halsy na jeziorze Niegocin będą miłym akcentem w czasie wspomnień i podsumowań rejsu po Mazurach.

rejs po mazurach majówka
rejs Antila 27 majówka
śluza karwik na Mazurach

Sternik - rejs po Mazurach

Na każdym jachcie znajduje się sternik, który posiada doświadczenie i kwalifikacje. To on jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo załogi, z którą pływa i nie podejmuje ryzyka żeglowania, kiedy warunki pogodowe się pogarszają. Pamiętajmy, że żeglujemy dla przyjemności. Żeglujmy w myśl zasady: ma być bezpiecznie, ma być miło

Wyżywienie podczas rejsu

Uczestnicy pierwszego dnia rejsu ustalają zasady żywienia - załogi mogą same zorganizować sobie wyżywienie lub zwrócić się do Nas, wtedy składka na osobę wynosi 70 zł/3 dni.  Załoga zapewnia wyżywienie sternikowi. Gwarantujemy produkty i półprodukty, z których podczas rejsu w portach i na trasie rejsu,  przygotujemy posiłki wspólnymi siłami. Jachty wyposażone są w kompletny kambuz, czyli elementy wyposażenia kuchennego (kuchenka, zlew, naczynia, sztućce, itp.), co pozwala na przygotowanie pełnowartościowych posiłków przez załogę na jachcie.

Czarter jachtów Antila

Termin Rejsu Mazurskiego / Cena

 • 29.04 - 03.05.2022 - cena 590 zł/ osoba

 • Jacht na wyłączność + sternik - cena 3200 zł

Na jacht można już wejść (piątek) 29.04.2022 od godz. 18.00, rejs zaczynamy (w sobotę) 30.04.2022 o godz. 10.00, zakończenie rejsu (wtorek) 03.05.2020 o godz. 13.00

 ZAPISZ SIĘ NA REJS

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie (koję) na jachcie, klasy 27 stóp - Antila 27,
 • załoga 6 uczestników rejsu + sternik (jacht 27 stopy),
 • paliwo do silnika,
 • ubezpieczenie NNW,
 • organizacja ogniska

Cena nie zawiera:

 • opłaty za postój jachtu w portach,
 • paliwa do Webasto - ogrzewanie jachtu
 • wyżywienia (załoga żywi sternika),
 • opłat za sanitariaty (WC, prysznice, umywalki)  Orientacyjne ceny: WC ok. 2 zł, prysznice 10-12 zł,
 • parkingu samochodowego,
 • transportu - dojazd własny do portu zaokrętowania.
rejs z dziećmi po mazurach
rejs rodzinny po mazurach
śluza Nowa Guzianka

Bądźmy w kontakcie

Masz dodatkowe pytania dotyczące rejsu po Mazurach ?

Zapytaj Nas: tel. 663 567 514 / 663 076 991 lub napisz

Najczęściej zadawane pytania dotyczące rejsów dla dorosłych na Mazurach:

Dlaczego Rejsy Mazurskie z Bluebingo.pl ?

Odpowiedź jest jedna - znamy bardzo dobrze Mazury, bywamy tam często i z największą przyjemnością pokażemy Wam miejsca, które na długo pozostaną w pamięci i do, których wrócicie z przyjemnością podczas Waszych samodzielnych rejsów.

Jak się zapisać na rejs dla dorosłych na Mazurach

Zapisu dokonaj poprzez formularz online dostępny na stronie www.bluebingo.pl, wypełnij zgłoszenie i żegluj z Nami po Mazurach! Możesz  również zadzwonić 663567514, 663076991

Ile osób będzie na jachcie podczas rodzinnego rejsu i rejsu  dla dorosłych na Mazurach

Podczas rejsu na Mazurskim Szlaku będziemy żeglowali  w załogach 6 osób załogi + sternik.

Gdzie i jak będziemy spali podczas rejsu na Mazurach

W trakcie rejsu będziemy spali na jachtach. Jachty, którymi będziemy żeglowali są wielkości 27 stóp, co daje gwarancje komfortu i swobody żeglowania. Wszystkie jachty posiadają trzy kabiny zamykane, dziobowa (2 osoby) i dwie rufowe (po 2 osoby) oczywiście w mesie mogą spać jeszcze 4 osoby po rozłożeniu 2 koi.

Czy wymagana jest umiejętność pływania podczas rejsu żeglarskiego na Mazurach

Nie wymagamy posiadania umiejętności pływania, ale będziemy o takiej osoby wymagać zakładanie kamizelki ratunkowej na jachcie podczas naszego rejsu po Mazurach. Każdy jacht posiada na swoim wyposażeniu tyle kamizelek ratunkowych, ile jest osób na jachcie. Zarówno dorosły, jak i dziecko będzie czuć się bezpiecznie.

Osoba,  która bierze udział w rejsie na Mazurach powinna pamiętać o:

 • śpiworze i małej poduszce,
 • w przypadku niepogody: ciepłe ubranie, bielizna termiczna, polar, czapka, kurtka i spodnie przeciwdeszczowe (sztormiak), rękawiczki
 • w przypadku słonecznej pogody: koszulka, spodenki, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, wygodne obuwie, krem z filtrem UV