Kurs Motorowodny - Sternika Motorowodnego - Zalew Sulejowski

Kurs na patent sternika motorowodnego  składa się z części teoretycznej i praktycznej prowadzonej przez doświadczonych instruktorów. Zajęcia praktyczne odbywają się na nowoczesnej łodzi motorowej typu RIB z nowoczesnym silnikiem Yamaha 50 KM. Kurs kończy się państwowym egzaminem na patent sternika motorowodnego, po którym będziesz mógł pływać skuterami wodnymi oraz łodziami motorowodnymi, bez ograniczeń w mocy silnika.

Uprawnienia: Patent sternika motorowodnego

Patent motorowodny będzie Cię uprawniał do użytkowania jachtów motorowodnych po wodach śródlądowych bez ograniczeń w mocy silnika  a w porze dziennej po morskich wodach wewnętrznych oraz w strefie 2 Mm od brzegu jachtami do długości 12 metrów.  Jeśli osoba nie ukończyła 16 roku życia, realizują przyznane uprawnienia na jachtach motorowych o mocy silnika do 60 kW. Warunkiem uzyskania uprawnień jest  ukończenie 14 lat i pozytywny wynik egzaminu.

Rezerwacja i zapisy na kurs motorowodny

Aby uzyskać stopień sternika motorowodnego zarezerwuj miejsce online lub zadzwoń  663567514

Termin 
Miejsce
Cena
Zapisy
02.09.2020 (środa) Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj
04.09.2020 (piątek) Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj
05.09.2020 (sobota) Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj
09.09.2020 (środa) Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj
11.09.2020 (piątek) Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj
12.09.2020 (sobota) Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj
16.09.2020 (środa) Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj
18.09.2020 (piątek) Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj
23.09.2020 (środa) Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj
25.09.2020 (piątek) Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj
Zadzwoń ! 663567514 Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj
Zadzwoń ! 663567514 Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj

Interesuje Cię kurs motorowodny w innym terminie Napisz wiadomość lub zadzwoń 663 567 514 

Organizacja szkolenia na patent sternika motorowodnego

 • Teoria:  kurs obejmuje korzystanie z platformy e-learningowej wraz z testami motorowodnymi online. Nasz system to kompletne narzędzie do nauki, obejmujący obszerne materiały szkoleniowe wraz z testami online.
 • Praktyka:  ćwiczenia praktyczne trwają 2 godziny dla załogi w obecności instruktora na motorówce typu RIB Sportis 450 z silnikiem Yamaha 50 KM (2019). Zajęcia od poniedziałku do piątku w blokach od godz. 15.00 w weekendy w blokach od godz. 10.oo
 • Egzamin Państwowy na patent Sternika Motorowodnego - organizowany jest w dniu zajęć praktycznych. Egzamin zawsze w dniu zajęć praktycznych, bez konieczności ustalania dodatkowych terminów.

Szkolenie motorowodne obejmuje:

 • ćwiczenia praktyczne z manewrowania motorówką na silniku 
 • dostęp do platformy e-learningowej przed kursem, pełny i przejrzysty pakiet materiałów szkoleniowych
 • prace bosmańskie - nauka węzłów żeglarskich
 • załogi  3-4 osobowe + instruktor
 • wykwalifikowaną Kadrę Instruktorską
 • ubezpieczenie  NNW uczestników szkolenia motorowodnego
 • pytania kontrolne zgodne z wymaganiami egzaminacyjnymi
 • efektywne przygotowanie do egzaminu – wysoka zdawalność

3 kroki, aby uzyskać patent sternika motorowodnego 

 • Przyswoić wiedzę teoretyczną

 • Odbyć manewrówkę na łodzi motorowej

 • Zdać egzamin teoretyczny i praktyczny 

rib sportis 450
załoga kursu motorowdnego
rib sportis z silnikiem yamaha 50 km

Przebieg szkolenia motorowodnego na Zalewie Sulejowskim

Zajęcia teoretyczne 

Przed szkoleniem każdy kursant kursu motorowodnego otrzymuje dostęp do platformy e-learningowej, która zwiera materiały szkoleniowe z:  przepisów, budowy jachtu, locji, ratownictwa i bezpieczeństwa oraz meteorologii.  Swoją wiedzę będziesz mógł sprawdzić zapoznając się z treścią przykładowych pytań egzaminacyjnych w formie testów, która zawiera platforma. Dostarczone materiały utrwalają wiedzę teoretyczną oraz przygotowują do egzaminu państwowego na patent.

Część praktyczna kursu prowadzona będzie nad Zalewem Sulejowskim w załogach 3/4 + instruktor . Harmonogram zajęć praktycznych ustalany jest z każdym uczestnikiem indywidualnie i realizowany wg kalendarza szkoleniowego przed  planowanym egzaminem. W czasie intensywnego szkolenia motorowodnego, które trwa około  2 godz. na załogę, omówimy i przećwiczymy manewry do bezpiecznego i samodzielnego prowadzenia jachtu motorowodnego lub skutera wodnego. 

Egzamin – patent sternika motorowodnego

Egzamin  na patent sternika motorowodnego składa się z dwóch zasadniczych część: praktycznej oraz teoretycznej. Aby pozytywnie zaliczyć egzamin teoretyczny należy rozwiązać zestaw 75 pytań testowych i uzyskać minimum 65 poprawnych odpowiedzi w maksymalnym czasie 90 minut. Egzamin praktyczny  przebiega na wodzie, w trakcie którego należy prawidłowo wykonać wszystkie elementy manewrowe łodzią na silniku.  Pozytywny wynik egzaminu potwierdzony jest otrzymaniem imiennego zaświadczenia o zdanym egzaminie na patent sternika motorowodnego. Szkoła Żeglarstwa BLUEBINGO.PL decyzją Ministerstwa Sportu i Turystyki posiada upoważnienie do przeprowadzania egzaminów na patent sternika motorowodnego.

Zostań sternikiem motorowodnym 

"POCZUJ MOC"

Pływaj na łodzi motorowodnej lub skuterze wodnym bez ograniczeń w mocy silnika! Przeżyj z Nami przygodę na najwyższym poziomie.

kurs na sternika motorowodnego nad Zalewem Sulejowskim

Zdaj egzamin motorowodny z testyzeglarskie.pl

Testyzeglarskie.pl to platforma e-learnigowa, którą otrzymuje każda osoba uczestnicząca w szkoleniu motorowodnym organizowanym przez Szkołę Żeglarstwa Bluebingo.pl,  zamierzająca przystąpić do egzaminu na patent sternika motorowodnego. Zawarte tam materiały szkoleniowe z  budowy jachtu, locji, przepisów, ratownictwa, meteorologii, manewrowania łodzią motorową oraz węzły. Platforma zawiera przykładowe zestawy testów motorowodnych, które lepiej przygotują Cię do egzaminu na patent sternika motorowodnego. Pamiętaj !!! Możesz uczyć się,  kiedy chcesz i, jak chcesz.

Masz dodatkowe pytania dotyczące Naszych kursów motorowodnych

Bądźmy w kontakcie: tel. 663 567 514 lub 663 076 991 , e-mail: biuro@bluebingo.pl