Kurs Motorowodny, Sternik Motorowodny, Patent Sternika Motorowodnego - Zalew Sulejowski 2023

Kurs polecany szczególnie tym, którzy w krótkim czasie chcą uzyskać patent sternika motorowodnego. Podczas szkolenia motorowodnego nacisk kładziemy na dwa aspekty nauki: część teoretyczną i praktyczną prowadzoną przez doświadczonych instruktorów.  Zajęcia z manewrowania łodzią odbywają się na nowoczesnej motorówce typu RIB z nowoczesnym silnikiem Yamaha 50 KM. Kurs zakończony jest państwowym egzaminem na patent sternika motorowodnego, po którym będziesz mógł pływać skuterami wodnymi oraz łodziami motorowodnymi, bez ograniczeń w mocy silnika.

patent kurs motorowodny zalew sulejowski
kurs sternika motorowodnego zalew sulejowski
patent motorowodny zalew sulejowski

Sternik motorowodny

Czy mogę pływać motorówką bez patentu motorowodnego

Pływanie motorówką bez uprawnień jest możliwe tylko i wyłacznie wtedy, kiedy nasza łódź motorowa posiada silnik o mocy nie większej niż 10 KW. Aby pływac jednostkami o większej mocy silnika potrzebujesz patent sternika motorowodnego.

#patentmotorowodny

 

 

patent sternik motorowodny zalew sulejowski

Szkolenie motorowodne obejmuje:

 • ćwiczenia praktyczne z manewrowania motorówką na silniku 
 • wykład na żywo z instruktorem motorowdnym
 • dostęp do platformy e-learningowej oraz wykład online, pełny i przejrzysty pakiet materiałów szkoleniowych
 • prace bosmańskie - nauka węzłów żeglarskich
 • załogi  max. 3 osobowe + instruktor
 • wykwalifikowaną Kadrę Instruktorską
 • ubezpieczenie  NNW uczestników szkolenia motorowodnego
 • pytania kontrolne zgodne z wymaganiami egzaminacyjnymi
 • efektywne przygotowanie do egzaminu – wysoka zdawalność

Aby uzyskać patent sternika motorowodnego należy ! 

 • Zapisać się na kurs motorowodny

 • Odbyć szkolenie teoretyczne i praktyczne

 • Zdać egzamin państwowy (po szkoleniu)

Jak wygląda organizacja szkolenia na patent sternika motorowodnego.

Zajęcia teoretyczne sternik motorowodny:

 • W dniu szkolenia odbywa się wykład z instruktorem, który zawiera treści z przepisów, locji, budowy jachtu, meteorologii i ratownictwa
 • Przed szkoleniem każdy z uczestników otrzymuje film (WYKŁAD ONLINE) z wykładem na patent sternika motorowodnym
 • Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymują dostęp do platformy e-learningowej wraz z testami motorowodnymi online, które są pomocne podczas egzaminu teoretycznego. Nasz system to kompletne narzędzie do nauki, obejmujący materiały szkoleniowe wraz z testami online.

Zajęcia praktyczne sternik motorowny:

Ćwiczenia praktyczne trwają 2 godziny dla załogi w obecności instruktora na motorówce typu RIB Sportis 450 z silnikiem Yamaha 50 KM, oczywiście  będziemy wykonywali również prace bosmańskie czyli ćwiczymy węzły potrzebne na łodzi motorowej.

Egzamin państwowy na patent sternika motorowodnego:

egzamin na patent sternika motorowodnego jest zawsze w tym samym dniu, co kurs motorowodny, bez konieczności ustalania dodatkowych terminów.

uprawnienia sternik motorowodny

Uprawnienia sternika motorowodnego.

Patent motorowodny będzie Cię uprawniał do użytkowania jachtów motorowodnych i skuterów wodnych po wodach śródlądowych bez ograniczeń w mocy silnika, a w porze dziennej po morskich wodach wewnętrznych oraz w strefie 2 Mm od brzegu jachtami do długości 12 metrów.  Jeśli osoba nie ukończyła 16 roku życia, realizują przyznane uprawnienia na jachtach motorowych o mocy silnika do 60 kW. Warunkiem uzyskania uprawnień jest  ukończenie 14 lat i pozytywny wynik egzaminu.

kurs indywidualny motorowodny

Oferta szkolenia motorowodnego, Zalew Sulejowski:

 1. Osoby indywidualne: zapisz się na kurs samodzielnie i dołącz do załogi szkoleniowej (cena standardowa)
 2. W parze taniej: zgłoście się  w 2 osoby ,a otrzymacie super zniżkę  (zadzwoń i pytaj o cenę)
 3. Służby mundurowe: specjalna oferta dla służb mundurowych tj. Straż Pożarna, Policja, Wojsko  i WOPR (pytaj o cenę dla Ciebie)

CENA KURSU: 450 ZŁ

Rezerwacja i zapisy na kurs motorowodny nad Zalewem Sulejowskim.

Aby uzyskać stopień sternika motorowodnego zarezerwuj miejsce online lub zadzwoń  663567514

Termin 
Miejsce
Cena
Zapisy
15 Kwiecień 2023 Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj online lub zadzwoń 663567514 
16 Kwiecień 2023 Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj online lub zadzwoń 663567514 
22 Kwiecień 2023 Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj online lub zadzwoń 663567514 
23 Kwiecień 2023 Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj online lub zadzwoń 663567514 
29 Kwiecień 2023 Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj online lub zadzwoń 663567514 
30 Kwiecień 2023 Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj online lub zadzwoń 663567514 
1 Maj 2023 Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj online lub zadzwoń 663567514 
3 Maj 2023 Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj online lub zadzwoń 663567514 
6 Maj 2023 Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj online lub zadzwoń 663567514 
7 Maj 2023 Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj online lub zadzwoń 663567514 
13 Maj 2023 Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj online lub zadzwoń 663567514 
14 Maj 2023 Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj online lub zadzwoń 663567514 
20 Maj 2023 Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj online lub zadzwoń 663567514 
21 Maj 2023 Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj online lub zadzwoń 663567514 
pozostałe terminy wkrótce Zalew Sulejowski 450 zł Rezerwuj online lub zadzwoń 663567514 

Interesuje Cię kurs motorowodny w innym terminie Napisz wiadomość lub zadzwoń 663 567 514 

testy motorowodne

Kurs sternik motorowodny - teoria.

Uczestnicząc w kursie motorowodnym otrzymujesz:

 • wykład na żywo z instruktorem motorownym w dniu szkolenia
 • dostęp do platformy e-learningowej,
 • testy motorowodne online,
 • wykład w formie filmu,

W ten sposób  oszczędzasz czas i uczysz się, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Platforma zawiera wszystkie materiały szkoleniowe zgodnie z aktualnym rozporządzeniem dotyczącym egzaminów motorowodnych. Działy teoretyczne  zawierają ilustracje oraz treści z zakresu: budowa jachtu motorowodnego, locja, meteorologia, ratownictwo, przepisy, prace bosmańskie, teoria manewrowania. Do każdego działu przypisane są testy sprawdzające z zakresu wymagań egzaminacyjnych na patent sternika motorowodnego. Nagrany film z wykładu pozwoli na swobodne przeglądanie materiałów dogodnym czasie dla Ciebie.

patent motorowodny zalew sulejowski

Sprzęt szkoleniowy.

Kurs sternika motorowodnego odbywać się będzie na łodzi hybrydowej typu RIB Sportis 450 wyposażonej w silnik nowej generacji Yamaha 50 KM. Nowoczesny i mocny kadłub w zestawie z silnikiem Yamaha daje dużo możliwości manewrowych oraz adrenaliny podczas szkolenia motorowodnego. Każdy z Państwa będzie się szkolił na patent sternika motorowodengo w kamizelce pneumatycznej, dbając o Wasze bezpieczeństwo i komfort podczas manewrowania motorówką.

Przebieg szkolenia motorowodnego na Zalewie Sulejowskim.

Zajęcia teoretyczne 

Na każdym kursie motorowodnym, każdy z kursantów uczestniczy w wykładzie prowadzonym w dniu szkolenia praktycznego przez instruktora dodatkowo każdy otrzymuje dodatkowo kompletne narzędzia do przyswojenia części teoretycznej. Moduł teoretyczny online składa się z dostępu do platformy e-learningowej, która zawiera materiały szkoleniowe oraz testy online z: przepisów, budowy , locji, ratownictwa i bezpieczeństwa oraz meteorologii. Swoją wiedzę będziesz mógł sprawdzić zapoznając się z treścią przykładowych pytań egzaminacyjnych w formie testów, które znajdziesz na platformie. Dodatkowo każdy, otrzyma nagrany wykład motorowodny, na którym skoncentrowaliśmy się na najważniejszych rzeczach. Przekazany Państwu moduł teoretyczny pozwala na przyswojenie wiedzy w najdogodniejszy sposób dla Was. Nie ograniczy Was czas oraz miejsce nauki a wszystko to pomoże w usprawnieniu nauki części teoretycznej. To wszystko pozwala na pewne i bezstresowe zdanie egzaminu motorowodnego.

Zajęcia praktyczne

Kurs na patent motorowodny prowadzony będzie nad Zalewem Sulejowskim w załogach 3 osobowych + instruktor. Harmonogram zajęć praktycznych ustalany jest z każdym uczestnikiem indywidualnie i realizowany wg kalendarza szkoleniowego przed  planowanym egzaminem. W czasie intensywnego szkolenia motorowodnego, które trwa około  2 godzin na załogę, omówimy i przećwiczymy manewry mające na celu bezpieczne i samodzielne prowadzenie jachtu motorowodnego lub skutera wodnego.  Dodatkowo poznasz niezbędne węzły żeglarskie. Bezpośrednio po kursie motorowodnym odbywa się egzamin na Patent Sternika Motorowodnego i to wszystko w jednym miejscu nad Zalewem Sulejowskim.

sala egzaminacyjna szkoły bluebingo.pl

Egzamin – patent sternika motorowodnego

Egzamin  na patent sternika motorowodnego składa się z dwóch zasadniczych część: praktycznej oraz teoretycznej. Aby pozytywnie zaliczyć egzamin teoretyczny należy rozwiązać zestaw 75 pytań testowych i uzyskać minimum 65 poprawnych odpowiedzi w maksymalnym czasie 90 minut. Egzamin praktyczny  przebiega na wodzie, w trakcie którego należy prawidłowo wykonać wszystkie elementy manewrowe łodzią na silniku.  Pozytywny wynik egzaminu potwierdzony jest otrzymaniem imiennego zaświadczenia o zdanym egzaminie na patent sternika motorowodnego.

JAK WYGLĄDA EGZAMIN MOTOROWODNY

Szkoła Żeglarstwa BLUEBINGO.PL decyzją Ministerstwa Sportu i Turystyki posiada upoważnienie do przeprowadzania egzaminów na patent sternika motorowodnego.  

szkolenie motorowodne
manewrowanie motorówką na wodzie
sternik motorowodny nad zalew sulejowski

Zdaj egzamin motorowodny z testyzeglarskie.pl

Testyzeglarskie.pl to platforma e-learnigowa, którą otrzymuje każda osoba uczestnicząca w szkoleniu motorowodnym organizowanym przez Szkołę Żeglarstwa Bluebingo.pl,  zamierzająca przystąpić do egzaminu na patent sternika motorowodnego. Zawarte tam materiały szkoleniowe z  budowy jachtu, locji, przepisów, ratownictwa, meteorologii, manewrowania łodzią motorową oraz węzły. Platforma zawiera przykładowe zestawy testów motorowodnych, które lepiej przygotują Cię do egzaminu na patent sternika motorowodnego. Pamiętaj !!! Możesz uczyć się,  kiedy chcesz i, jak chcesz.

Bądźmy w kontakcie !

Masz dodatkowe pytania dotyczące Naszych kursów motorowodnych?

Zapytaj Nas: tel. 663 567 514 / 663 076 991 lub napisz