Kurs na patent żeglarza - Codzienny- Zalew Sulejowski

Kurs żeglarski codzienny, składa się z 7 dni zajęć praktycznych i teoretycznych (e-learning) i odbywa się od poniedziałku do niedzieli nad Zalewem Sulejowskim. Szkolenie realizowane jest na jachtach otwarto-pokładowych typu Omega oraz jachtach kabinowych - Sasanka 660 z silnikiem przyczepnym. Szkolenie realizowane jest na podstawie programu szkoleniowego wypracowanego przez Instruktorów Żeglarstwa z wieloletnim doświadczeniem, którzy zarażają pasją do żeglarstwa.  Żeglarska przygoda szkoleniowa zostanie zakończona egzaminem państwowym na patent żeglarza jachtowego.

Uprawnienia: Patent żeglarza jachtowego

Patent żeglarza jachtowego uzyskuje osoba, która:

 • ukończyła 14 lat i zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności

Osoba posiadająca patent żeglarza jachtowego jest uprawniona do prowadzenia jachtów żaglowych:

 • po wodach śródlądowych oraz jachtami o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.
uzyskaj patent żaglarza jachtowego nad Zalewem Sulejowskim
uzyskaj patent żaglarza jachtowego nad Zalewem Sulejowskim

 • Zapisy na kurs żeglarski nad Zalewem Sulejowskim

Rezerwacje miejsca na szkoleniu żeglarskim możesz zrobić, elektronicznie wybierając termin i  miejsce lub  telefonicznie 663567514

Symbol 
Termin kursu
Cena
Zapisy
1/ŻC/20 11.05-16.05.2020 850 zł Rezerwuj
2/ŻC/20 01.06-06.06.2020 850 zł Rezerwuj
3/ŻC/20  20.07-25.07.2020 850 zł Rezerwuj
4/ŻC/20 27.07-01.08.2020 850 zł Rezerwuj
4a/ŻC/20 17.08-22.08.2020 850 zł Rezerwuj
4b/ŻC/20 24.08-29.08.2020 850 zł Rezerwuj

Jeśli wolisz jednak kurs żeglarski w trybie weekendowym rezerwuj tutaj

Cena szkolenia żeglarskiego zawiera:

 • szkolenie żeglarskie praktyczne i teoretyczne zakończone egzaminem
 • bezpłatny dostęp do platformy e-lerningowej - testyzeglarskie.pl
 • opiekę instruktorów PZŻ i MENiS
 • załogi 3, 4 osobowe + instruktor
 • ubezpieczenie OC, CASCO jachtu
 • uczestnicy kursu są ubezpieczeni NNW - ogólne warunki ubezpieczenia
 • zestawy pytań kontrolnych zgodnych z zakresem egzaminacyjnym
 • bardzo dobre przygotowanie do egzaminu – bardzo wysoka zdawalność
szkolenia żeglarskie nad Zalewem Sulejowskim

Organizacja szkolenia żeglarskiego nad Zalewem Sulejowskim

 Zajęcia teoretyczne

Każdy uczestnik kursu wspierany jest teoretycznie, poprzez dostęp do platformy e-learningowej testyzeglarskiej.pl  i zapoznaje się z jej treściami we własnym zakresie.  W trakcie szkolenia  praktycznego,  kursant powtarza zdobytą  wiedzę teoretyczna z instruktorem prowadzącym, jednocześnie utrwalając  wiedzę i umiejętności  praktyczne.

 Zajęcia praktyczne

Część praktyczna szkolenia realizowana jest na Zalewie Sulejowskim  na jachtach różnej wielkości, co daje możliwość wszechstronnego wyszkolenia żeglarskiego (manewrowanie jachtem). Będziemy pływać na jachtach Omega, Sasanka 660, Antila 26 z silnikami zaburtowymi. Załogi będą się składać z załóg 3-4 osobowych + instruktor prowadzący zajęcia.  Naszym celem jest przygotowanie uczestników kursu do samodzielnego prowadzenia jachtu.

Harmonogram szkolenia

 • Kurs codzienny, Praktyka: 10.00-16.00 Teoria: E-learning

 Egzamin Państwowy na stopień żeglarza jachtowego

Po zakończeniu szkolenia, każdy kursant przestępujący do egzaminu państwowego musi  zaliczyć część praktyczną składającą  się z manewrów jachtem na żaglach i na silniku ( egzaminy zdajemy na jachtach, na których się szkoliliśmy) W trakcie części teoretycznej należy rozwiązać test składający się z 75 pytań, udzielając 65 pytań odpowiedzi poprawnych. Egzamin uznaje się za zdany, jeśli pozytywnie zaliczyliśmy dwie części egzaminu.

Szkoła żeglarstwa BLUEBINGO.PL decyzją Ministerstwa Sportu i Turystyki posiada upoważnienie do przeprowadzania egzaminów na patent żeglarza jachtowego.

Gruntowna wiedza teoretyczna i zdobyte doświadczenie na kursie w prowadzenia jachtu, daj gwarancje  zdanego egzaminu

 Kurs Żeglarski połączony ze Szkoleniem Motorowodnym

W czasie szkolenia żeglarskiego istnieje możliwość uczestniczenia  w kursie motorowodnym. Zajęcia prowadzone są na RIB-ie Sportis pod okiem instruktorów, którzy przekazują  wiedzę i praktyczne umiejętności  manewrowania motorówką. Połączenie nowoczesnego sprzętu, doświadczenia i zaangażowania pozwoli uczestnikom kursu szybko zostać  „kierownikiem jednostki” . Cena szkolenia dla Naszych kursantów to 370 zł.

 Wyczarteruj jacht na Sulejowskim i Mazurach

Czarter jachtów na Zalewie  Sulejowskim i Mazurach z atrakcyjnymi zniżkami dla naszych absolwentów szkoleń żeglarskich. Do dyspozycji oddajemy Wam Sasankę 660, Antilę  24, Antilę 26 Czarterujesz jachty sprawne, bezpieczne z pakietem ubezpieczeniowym. Ty wybierasz,  na jakim akwenie chcesz żeglować.  Naszym kursantom proponujemy zniżki, nawet  do 15%.

sasanka-czarter-zalew-sulejowski

 Testyzeglarskie.pl patent na egzamin!

TestyZeglarskie.pl to platforma e-learnigowa, która  ma na celu usystematyzowanie wiedzy żeglarskiej. Zawarte tam materiały szkoleniowe oraz testy żeglarskie pozwalaj na uporządkowanie teorii i skupia się na obszarach które będą wykorzystane podczas żeglugi i w czasie egzaminu. Mając dostęp do platformy uczysz się w domu , pracy i w czasie wolnym, znajdziesz tam takie działy, jak : budowa jachtu, locja, przepisy, teoria żeglowania, ratownictwo, meteorologia, manewrowanie jachtem oraz węzły. TestyZeglarskie.pl pomogą Ci w pełnym przygotowaniu do egzaminu żeglarskiego. 

testyzeglarski.pl, kurs-zeglarski
patent-zeglarski, kurs-zeglarski, pamietnik-zeglarza

Książeczka żeglarska to forma osobistego dziennika każdego żeglarza. Możesz tam wpisać posiadane stopnie żeglarskie oraz zdobyty staż na małych i większych akwenach żeglugowych

 Masz pytania dotyczące naszych szkoleń żeglarskich ?

Bądźmy w kontakcie:

tel. 663 567 514 lub 663 076 991 , e-mail: biuro@bluebingo.pl