Obóz żeglarski - Obóz dla dzieci - Kolonie żeglarskie
Obóz Językowo - Żeglarski nad Zalewem Sulejowskim 2024

Obóz językowo – żeglarski nad Zalewem Sulejowskim to propozycja dla dzieci i młodzieży, które chciałaby połączyć naukę języka angielskiego z żeglarską przygodą. Nasze obozy sprawią, że uczestnicy będą rozwijali swoją naturalną ciekawość świata, motywację do nauki języków obcych i jednocześnie aktywnie odpoczywali. W czasie obozu uczestnicy otrzymają potężną dawkę wiedzy i zabawy. To będzie prawdziwa, atrakcyjna przygoda, po której dzieciaki wrócą do domu pełni wrażeń oraz lepiej przygotowani do codziennych wyzwań. Nasze letnie obozy to idealny sposób na niezapomniane wakacje dla dzieci i młodzieży.

obóz żeglarski Zalew Sulejowski
Jacht Sigma obóz żeglarski
jachty topaz taz obóz żeglarski

Obozy językowo żeglarskie nad Zalewem Sulejowskim

 • Zakwaterowanie w ośrodku w 2 i 3 osobowych pokojach
 • Wyżywienie to trzy główne posiłki: śniadanie, obiad, kolacja. Dodatkowo drugie śniadanie i woda
 • Szkolenie żeglarskie na jachtach Sigma Club, Sasanka 660, Topaz Taz 
 • Wykwalifikowana kadrę żeglarską
 • Zajęcia językowe prowadzone przez lektorów języka angielskiego
 • Opiekę oraz animacje rekreacyjno, sportowo - przygodowe  sprawować będą animatorki - wychowawczynie
 • Obozowicze będą korzystali z kajaków oraz będą pływali na bananie
 • Dużo zabawy i frajdy dla każdego
ośrodek obozów językowo zeglarskich

Zakwaterowanie w ośrodku  MOLO

Uczestnicy, podczas obozu będą mieszkać w MOLO, Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym, które znajduje się w odległości 50 metrów od brzegu Jeziora Sulejowskiego, na terenie przepięknego Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Jest to nowocześnie urządzony ośrodek, z boiskami do piłki nożnej i plażowej oraz uroczymi miejscami, idealnymi do zabawy na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury. W ośrodku znajdują się pokoje 2, 3  osobowe z łazienkami oraz restauracja ośrodka, w której serwowane będą posiłki. Do dyspozycji uczestników są dwie przestrzenne i nowoczesne sale konferencyjne, wyposażone w klimatyzację. Na terenie ośrodka znajduje się również miejsce na ognisko, przy którym będziemy wspólnie szantować przy gitarze.

Uczestnicy naszych Obozów Żeglarskich

Na obozy żeglarskie zapraszamy dzieci w wieku 7 – 14 lat. Od uczestników nie wymagamy żadnego przygotowania żeglarskiego, oczekujemy jednak podstawowej samodzielności, ponieważ zajęcia w ciągu dnia będą bardzo intensywne i potrzebne będzie duże zaangażowanie i aktywność. Uczestnicy podczas zajęć programowych podzieleni są na dwie grupy wiekowe: 7 -10 lat oraz 11 -14 lat. Od obozowiczów nie wymagamy umiejętności pływania wpław, wszyscy obowiązkowo żeglujemy w kamizelkach ratunkowych i przestrzegamy zasad bezpieczeństwa nad wodą i podczas pływania na żaglówkach.

certyfikat żeglarski

Program żeglarski "MŁODY ŻEGLARZ"

Na obozach językowo żeglarskich realizujemy autorski program podstawowego szkolenia żeglarskiego MŁODY ŻEGLARZ. Program oparty jest na najlepszych wzorcach edukacji żeglarskiej dzieci i zawiera trzy certyfikaty: DOBRY ZAŁOGANT, DZIELNY ŻEGLARZ, MŁODY STERNIK. Szkolenie skierowane jest dla dzieci w wieku 7 - 12 lat. Program żeglarski oparty jest na bazie wiedzy teoretycznej oraz umiejętnościach praktycznych.

Sprzęt żeglarski na Obozie Językowo Żeglarskim

Na Naszych obozach dysponujemy nowoczesnym sprzętem żeglarskim, a coroczne i bieżące inwestowanie w sprzęt sportowo - żeglarski przekłada się na dostępność sprzętu dla każdego uczestnika oraz wysoką jakość prowadzonych zajęć. Nad bezpieczeństwem, podczas zajęć żeglarskich czuwają instruktorzy, którzy mają do dyspozycji łódź motorową. Ze względu na bezpieczeństwo, zajęcia żeglarskie nie odbywają się podczas złych warunków atmosferycznych. Do dyspozycji mamy jachty typu: Sigma Club, Omega, Sasanka 660, Antila 26, kajaki, optymisty, topaz taz, motorówki asekuracyjne, banan i oponka do ciągania. Zobacz nasz sprzęt żeglarski >>>

obóz żeglarski przygotowanie załogi

Kadra lektorska i instruktorska

Na lądzie zajęcia językowe będą prowadzone 1 x dziennie,  przez doświadczone i pełne energii i pomysłów,  lektorki.  Na wodzie, w każdej załodze będzie instruktor żeglarstwa posiadający odpowiednie doświadczenie, kwalifikacje i podejście do młodzieży. Ponadto, każdy z opiekunów pełni jednocześnie funkcję wychowawcy i w każdej chwili gotowy jest pomóc Naszym uczestnikom.

Obozowy port nad Zalewem Sulejowskim

Port, w którym odbywają się wszystkie zajęcia żeglarskie znajduje się w odległości 50 metrów od naszego ośrodka. Nasze jachty oraz motorówka swoje stanowiska mają przy kei, z której zawsze wypływamy na codzienne żeglowanie. Na terenie przystani czekają do naszej dyspozycji kajaki, oraz mniejsze łodzie dwu osobowe, na których żeglowanie odbywa się pod okiem instruktora na motorówce asekuracyjnej. Cały teren jest ogrodzony i monitorowany a w  otoczeniu Naszego portu znajduje się główna baza WOPR Zalewu Sulejowskiego. Możemy czuć się bezpiecznie !

obóz językowy zalew sulejowski

Organizacja zajęć językowych i żeglarskich

Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy pod względem wiekowym. Zajęcia językowe to 2 x 45 min do południa. W ramach zajęć realizowane będą projekty tematyczne, gry i zabawy językowe, zabawa w aktorstwo - nagrywanie własnych filmików, scenek, krótkich prezentacji czy reklam. Dzięki temu, nauka podczas wakacji jest bardzo przyjemna. W czasie, kiedy jedna z grup ma zajęcia językowe, druga uczestniczy w zajęciach żeglarskich na wodzie, realizując autorski program żeglarski. Popołudniu, miejsce zajęć językowych zajmują zajęcia rekreacyjno-sportowo-przygodowe prowadzone przez Nasze niezawodne animatorki.

Program obozu 

 • English Fun - zajęcia z języka angielskiego, m.in. : London Tour – prezentacja najciekawszych miejsc stolicy Wielkiej Brytanii, gra terenowa z Sherlockiem Holmesem, tajniki angielskich zaklęć rodem z Hogwardu oraz poszukiwanie skarbów.
 • Żeglarskie ABC - zajęcia żeglarskie, m.in. szkolenie z bezpieczeństwa i zachowania się na jachcie, budowa i podstawowa obsługa jachtu, obsługa żagli, zasady cumowania,
 • Wspólne wieczory przy ognisku (lub grillu) z gitarą i szantami
 • Warsztaty „ Węzły i Sploty” Podczas zajęć ćwiczenia praktyczne z węzłów i splotów oraz nauka wiązania węzłów dekoracyjnych. Program będzie dostosowany do poziomu zaawansowania grupy. Węzły, opaski, maty, gałki, plecionki – nauka i zabawa dla każdego.
 • Zajęcia sportowe, rekreacyjne i rozrywkowe – m.in. gry zespołowe, kajakarstwo, łucznictwo, gry terenowe, podchody,  bieg Korsarza i wiele innych
żeglowanie obóz żeglarski
załoga obozu zeglarskiego zalew sulejowski
obozowicz zalew sulejowsk

Terminy obozów żeglarskich nad Zalewem Sulejowskim 2024

Turnus 
Termin
Cena
Zapisy
Turnus 1 21.07-28.07.2024 (8 dni) 2650 zł Rezerwuj
Turnus 2 28.07-04.08.2024 (8 dni) 2650 zł Rezerwuj

Promocja: "Rodzeństwo taniej" - 50 zł zniżki przy zapisie i wpłacie zaliczki za uczestnika do 31.01.2024

Cena obozu zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 - osobowych z łazienkami,
 • Wyżywienie 4 posiłki dziennie (śniadanie, II śniadanie, obiad, kolacja) - (dopłata do diety bezglutenowej, bez laktozy, wegetariańskiej - 150 zł)
 • Realizację programu obozu,
 • Opiekę kadry wychowawczej, lektorskiej, instruktorskiej,
 • Organizację grilli, ognisk oraz zajęć sportowych, rekreacyjnych i rozrywkowych,
 • Materiały dydaktyczne,
 • Każdy uczestnik otrzymuje: pamiątkową koszulkę obozową, pamiątkowy medal, certyfikat żeglarski
 • Ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera

 • Dojazdu (dojazd we własnym zakresie) Przyjazdy indywidualne do ośrodka MOLO ul. Klonowa 16, pierwszego dnia od godz. 15.00 - 16.00 Odbiór uczestników z ośrodka, ostatniego dnia do godz. 11.00
 • Dopłaty do diety bezglutenowej, bez laktozy, wegetariańskiej - 150 zł

Ograniczenia z korzystania z telefonów !

Na terenie obozu językowo - żeglarskiego obowiązuje ograniczenie w korzystaniu z telefonów komórkowych i elektroniki. Dzieci będą mogły korzystać z telefonów w przerwie po kolacji, do momentu rozpoczęcia zajęć programowych. Poza wyznaczonym czasem, telefony będą deponowane u wychowawcy. Na obozie nie można korzystać z żadnego sprzętu elektronicznego.

Twoja pierwsza przygoda żeglarska

Program obozu składa się z trzech solidnych filarów zajęć tematycznych. Pierwszy z nich to intensywne szkolenie  żeglarskie. Zajęcia pod żaglami prowadzone są codziennie, uwzględniając wiek uczestnika oraz poziom zaawansowania uczestnika. Drugi filar zajęć to letnia szkoła angielskiego, dopołudniowe zajęcia dla dzieci prowadzone przez przygotowanych do pracy z dziećmi lektorów. Trzeci filar to program gier i zabaw terenowych z wykorzystaniem map. Klasyczne podchody nabierają u Nas zupełnie innego wymiaru, kalambury, karaoke żeglarskie i nie tylko, zabawy wodne  i zawody sportowe to tylko nieliczne propozycje popołudniowego programu obozowego. Uwielbiamy to, co robimy a całe Nasze zaangażowanie i entuzjazm skupiamy na tworzeniu ciekawych, ambitnych i bezpiecznych programów wypoczynkowych dla dzieci.

obóz językowo żeglarski dla dzieci i młodzieży
Obóz językowo żeglarski nad Zalewem Sulejowskim - pływamy na topazach
Obozy i kolonie językowo żeglarskie dla dzieci i młodzieży

Bądźmy w kontakcie !

Masz dodatkowe pytania dotyczące Naszych obozów językowo żeglarskich nad Zalewem Sulejowskim?

Zapytaj Nas: tel. 663 567 514 / 663 076 991 lub napisz