Rejs turystyczny dla dorosłych na Mazurach

W Naszych rejsach turystycznych po Mazurach mogą brać biorą udział osoby które będą tworzyły załogę rejsu. Stwórz swoją grupę, która chce przeżyć żeglarską przygodę na Mazurach. My zagwarantujemy jacht oraz sternika z którym popłyniesz szlakiem wielkich jezior mazurskich, odkrywając najpiękniejsze miejsca na mazurach. Na Naszych rejsach Mazurskich Wy zdecydujecie gdzie chcecie żeglować i w jakich portach cumować. Zbierz grupę grupę znajomych czy przyjaciół i popłyń z Nami. Przeżyj z Nami Przygodę. Otrzymasz jacht na wyłączność

Uczestnicy rejsu Mazurskiego

Rejs przeznaczony jest dla grup zorganizowanych. Nasi uczestnicy rejsu to osoby, które nie mają żadnego przygotowania żeglarskiego, ale również osoby, które posiadają patent żeglarza  jachtowego i chcą doskonalić swoje umiejętności. Załoga liczy w zależności od jachtu który Wam proponujemy Antila 24 dla 4 uczestników rejsu + sternik lub Antila 27 dla 6 uczestników + sternik.

Zakwaterowanie na jachtach

 Uczestnicy rejsu pływają i śpią na jachtach kabinowych klasy ANTILA 24 lub ANTILA 27 (wybór należy do Was). Każdy jacht wyposażony jest w kambuz, instalację wodną, elektryczną ( gniazda do ładowania sprzętu), radio oraz toaletę chemiczną. Oczywiście na każdym jachcie znajduje się lodówka oraz wyposażenie kuchenne. Ty wybierasz jakim jachtem będziesz żeglował po mazurach, wszystkie Nasze jachty są bezpieczne i dobrze wyposażony, przestrzeń mieszkalna dopasowana do ilości osób na jachcie  i bardzo dobre właściwości nautyczne to zasługa stoczni jachtowej Antila Yachts.

rejsy mazury dorośli

Zwinny i bezpieczny -  Antila 24

Żeglując po szlaku Wielkich jezior Mazurskich, na Naszym jachcie, wygodnie i bezpiecznie, którego parametry pozwalają komfortowo pływać w załodze czteroosobowej  i sternik. Na jachcie podczas rejsu znajdziesz:

 • Zadbaną przestrzeń mieszkalną na jachcie
 • Mobilną lodówkę, niezbędną podczas letnich rejsów
 • Pełne wyposażenie kuchenne
 • Markowy osprzęt pokładowy

Wszystkie Nasze jachty, wyposażone są w środki bezpieczeństwa tj. Kamizelki ratunkowe, koło ratunkowe, gaśnica oraz apteczka pierwszej pomocy. W jachcie znajdują się podwójne koje w części dziobowej i rufowej oraz dwie podwójne koje w mesie.

 Zobacz  
Rejs turystyczny po mazurach

Antila 27 - 3 zamykane kabiny

Antila 27  to jednostka sprawdzona przez wiele załóg oraz czarterowani. Ergonomia zabudowy jachtu oraz bardzo dobre właściwości nautyczne sprawią, że podczas Waszego rejsu po Mazurach będziesz czuł prawdziwą radość z żeglarskiej przygody.

 • Przestrzeń mieszkalna  idealna dla Waszej załogi
 • Lodówka, potrzebna na letnie rejsy
 • Ogrzewanie na chłodniejsze dni
 • Prysznic w kokpicie
 • Bardzo dobre wyposażenie pokładowe

Jednostka została wyposażona we wszystkie środki ratunkowe: kamizelki ratunkowe, koło ratunkowe gaśnica oraz apteczka. Na jachcie znajdują się trzy podwójne zamykane kabiny oraz dwie podwójne koje na lewej i prawej burcie.

Zobacz  

Planowana Trasa rejsu

Nasze wędrówki żeglarskie po mazurach będą prawdziwą przygodą, wymagającą od uczestników rejsu chęci i zaangażowania, żeglując od portu do poru, stając na kąpiele w licznych zatoczkach  ale również zwiedzając  i podziwiać lokalne mazurskie atrakcje. Nasza  tygodniowo wypraw  obierze kurs na  Południe lub Północ Mazur. Przepłyniemy przez liczne jeziora, kanały i odwidzimy najciekawsze miejsca na Szlaku. Nasze tempo rejsu będzie dostosowane do warunków panujących na wodzie oraz załogi rejsu.

 

trasa poludnie mazur

Trasa rejsu po Mazurach

Zaplanowana trasa pozwoli na zobaczenie śluz, kanałów, odwiedzenie najciekawsze portów i ciekawostek historycznych. Przepłyniemy przez jeziora  Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Przykładowa trasa jaką proponujemy znajduje się w Południowej części Mazur.

 1. Giżycko - Zielony Gaj
 2. Zielony Gaj - Wierzba
 3. Wierzba - Ruciane Nida
 4. Ruciane Nida - Kamień
 5. Kamień - Stare Sady
 6. Stare Sady - Rydzewo
 7. Rydzewo - Giżycko

Na plan i realizację trasy rejsu będą miały czynniki meteorologiczne. Silny wiatr oraz obfite opady deszczu mogą spowodować, że pierwotne założenia nie będą mogły być zrealizowane.

Wyżywienie na jachcie

Uczestnicy pierwszego dnia rejsu ustalają zasady żywienia oraz rozliczania wspólnej kasy jachtowej. Składka na osobę wynosi ok. 160 zł/7 dni, załoga zapewnia wyżywienie sternikowi. Zwykle uczestnicy zakupują produkty i półprodukty w portach na trasie rejsu i z nich przygotowują posiłki wspólnymi siłami. Jachty wyposażone są w kambuz, czyli elementy wyposażenia kuchennego (kuchenka, zlew, naczynia, sztućce, itp.), co pozwala na przygotowanie posiłków przez załogę na jachcie.

Sternik na Waszym rejsie

Każdy nas Sternik który prowadzi jacht posiada doświadczenie oraz kwalifikacje do prowadzenia jachtów po Mazurach. Każdy sternik będzie pełnik funkcję Kierownika statku i jest odpowiedzialny za   bezpieczeństwo załogi w czasie prowadzenia jachtu oraz dba o jednostkę podczas postoju w portach, lub przystaniach mazurskich. Pamiętajmy o najważniejszej rzeczy wybierając się w rejs,  żeglujemy dla przyjemności .

Cena i rezerwacja rejsu Turystycznego po Mazurach

Jacht na wyłączność na rejs turystyczny po Mazurach możesz zarezerwować,  telefonicznie 663567514   lub NAPISZ DO NAS . Jeśli jesteś zainteresowany kursem żeglarskim sprawdź ofertę.

Jacht Antila 24 - Mazury 2024

Termin: 7 dni (sobota - sobota)

Cena: 5500 zł

Zarezerwuj rejs:  663567514 

ANTILA 24, załoga 4 uczestników rejsu + sternik

Jacht Antila 27 - Mazury 2024

Termin: 7 dni (sobota - sobota)

Cena: 7500 zł

Zarezerwuj rejs:  663567514 

ANTILA 27, załoga 6 uczestników rejsu + sternik  

CENA OBEJMUJE

 • zakwaterowanie (koję) na jachcie ANTILA 24, załoga 4 uczestników rejsu + sternik
 • zakwaterowanie (koję) na jachcie ANTILA 27, załoga 6 uczestników rejsu + sternik
 • opieka doświadczonej kadry z uprawnieniami żeglarskimi,
 • ubezpieczenie OC, CASCO JACHTU, NNW

CENA  NIE ZAWIERA

 • wyżywienia
 • opłaty za postój jachtu w portach,
 • paliwo (pełny do pełnego)
 • opłat za sanitariaty (WC, prysznice, umywalki) oraz opłat za pobyt osób na jachcie, w których zazwyczaj wliczone jest korzystanie z WC, umywalek lub z WC, prysznica, umywalki – w zależności od portu. Orientacyjne ceny: WC ok. 2 zł, prysznice 10-15 zł,
 • transportu - dojazd własny do portu zaokrętowania
rejs mazury keja
antila 24 jacht mazury czarter
rejs jachtem na mazurach kanałem

Bądźmy w kontakcie !

Nie masz pewności, który jacht wybrać w rejs po Mazurach ?

Zapytaj Nas: tel. 663 567 514 / 663 076 991 lub napisz

Rezerwacja i zapisy na rejsy żeglarskie na Mazurach

Masz dodatkowe pytania dotyczące naszych rejsów żeglarskich ? Bądźmy w kontakcie: tel. 663 567 514 lub 663 076 991 , NAPISZ DO NAS 

Najczęściej zadawane pytania dotyczące rejsów turystycznych na Mazurach:

Jak się zapisać na rejs turystyczny na Mazurach dla dorosłych  ?

Na Nasze rejsy po Mazurach najlepiej zapisać się wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie lub  po prostu  zadzwonić pod nr 663 567 514 lub 663 076 991

Czy  doświadczenie żeglarskie jest konieczne, żeby wziąć udział w rejsie ?

Wszyscy uczestnicy rejsu turystycznego dla dorosłych, będą tworzyć załogę jachtu. Nie wymagamy od załogantów żadnego doświadczenia żeglarskiego. Każdy zostanie przeszkolony z obsługi osprzętu pokładowego, będziecie potrafili wykonywać podstawowe węzły żeglarskie oraz funkcjonować jako załoga w trakcie manewrów. Przed rozpoczęciem rejsu po Mazurach każdy zostanie przeszkolony z bezpieczeństwa i ratownictwa na jachcie.

Czy będziemy spali na jachcie Antila 24 ?

Tak, Nasz jacht będzie naszym domem przez 7 dni. Będziemy w nim spali, mieszkali, i jedli. Kabina jachtu swobodnie zmieści załogę 4 osobową + sternik w komfortowych warunkach. Pamiętajcie tylko, żeby wziąć ze sobą na jacht własny śpiwór.

Jak się spakować się na rejs ?

Zaczynamy od torby, która powinna być miękka, którą można łatwo schować. Powinniśmy być przygotowani na ciepłe oraz chłodne dni. Na ciepłe dni zabierz ze sobą: krótkie spodenki, koszulka, czapka, krem z filtrem UV, okulary przeciw słoneczne a na chłodniejsze zabierz ze sobą, ciepła odzież, polar, sztormiak i kalosze.Nie zapomnij o kosmetyczce  ze środkami higienicznymi oraz ręczniku.

Wyżywienie na jachcie

Na samym początku ustalamy preferencje załogi, czy będziemy jedli wszystkie posiłki na jachcie czy cześć w lokalnych tawernach po przypłynięciu do portu. To pomoże nam ustalić ilości posiłków. Zakupy rozpoczynamy od ustalenia menu na cały rejs, to pomoże nam określić ilość potrzebnych artykułów. Po zakupach, kwota wydana jest dzielona na wszystkich członków załogi nie wliczając sternika.