Indywidualny Kurs Motorowodny Zalew Sulejowski

Indywidualny kurs na patent sternika motorowodnego  to jednodniowy intensywny kurs motorowodny  zakończony egzaminem państwowym nad Zalewem Sulejowskim. Posiadając patent motorowodny uzyskasz uprawnienia na skuter wodny i motorówkę bez ograniczeń w mocy silnika po wodach śródlądowych! Szkolenie odbywa się w woj. Łódzkim na akwenie Zalewu Sulejowskiego.

kurs motorowodny zalew sulejowski

Indywidualny kurs motorowodny

Do kogo adresowany jest kurs motorowodny nad Zalewem Sulejowskim

Patent motorowodny będzie Cię uprawniał do użytkowania jachtów motorowodnych i skuterów wodnych po wodach śródlądowych, bez ograniczeń w mocy silnika. Również, w porze dziennej po morskich wodach wewnętrznych oraz w strefie 2 Mm od brzegu, jachtami do długości 12 metrów.  Jeśli osoba nie ukończyła 16 roku życia,  przyznane uprawnienia realizują na jachtach motorowych o mocy silnika do 60 kW. Warunkiem uzyskania uprawnień jest  ukończenie 14 lat i pozytywny wynik egzaminu.

Kurs sternika motorowodnego Zalew Sulejowski

Organizacja indywidualnego szkolenia motorowodnego

Nauczymy Cię w sposób bezpieczny żeglować jachtem motorowym. Zaplanujemy wspólnie termin i czas kursu na patent motorowodny, weźmiemy pod uwagę Twoje potrzeby i możliwości. Cała ścieżka edukacyjna, zostanie zakończona  egzaminem państwowym, po którym uzyskasz Patent Sternika Motorowodnego. Egzamin odbędzie się nad Zalewem Sulejowskim.

Umów się na kurs motorowodny  663 567 514

Od kursu do uzyskania patentu motorowodnego

 • Przyswoić wiedzę teoretyczną
 • Odbyć zajecia praktyczne (3h)
 • Zdać egzamin państwowy
kurs motorowodny jezioro sulejowskie

Kurs motorowodny nad Zalewem Sulejowskim

Co wchodzi w zakres procesu szkoleniowego

 • Zajęcia praktyczne od podstaw z zakresu manewrowania motorówką
 • Eksploatacja jachtu motorowodnego
 • Nauka węzłów żeglarskich wykorzystywanych podczas pływania i cumowania
 • Pełne i przejrzyste materiały szkoleniowe
 • Dostęp do platformy e-learningowej wraz z testami motorowodnymi online
 • Kadra instruktorska Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego
 • Ubezpieczenie NNW dla uczestnika kursu motorowodnego
 • Wysoka zdawalność, dzięki bardzo dobremu przygotowaniu do egzaminu

Kurs motorowodny, woj. łódzkie

Gdzie odbywa się szkolenie na uprawnienia motorowodne

 Kurs motorowodny odbywa się nad Zalewem Sulejowskim, w Smardzewicach, w woj. łódzkim. Nasza baza znajduje się wschodnim brzegu Sulejowskiego, tuż przy Tamie. Doskonały dojazd z Łodzi, Opoczna, Radomska i okolic Warszawy. Baza szkoleniowa to port dostosowany do potrzeb szkoleniowych w Smardzewicach. Keja, boje manewrowe i kameralne miejsce powoduje, że kurs motorowodny będzie przyjemnością dla każdego chętnego, który chce posiadać patent sternika motorowodnego.  

kurs motorowodny jezioro sulejowskie
uprawnienia kurs motorowodny zalew sulejowski

Kurs motorowodny Zalew Sulejowski

Na cenę indywidualnego kursu sternika motorowodnego składa się:

 1. Indywidualny termin kursu motorowdnego
 2. Materiały teoretyczne: film z wykładu na kurs motorowodny, dostęp do platformy elearningowej oraz testy online.
 3. Zajęcia praktyczne: 3 godz. zajęć praktycznych, w których skład wchodzą; zajęcia praktyczne na wodzie oraz zajęcia z węzłów żeglarskich.

Umów się na kurs motorowodny  663 567 514

Patent motorowodny

Ile osób będzie ze mną na kursie motorowodnym

Decydując się na indywidualny kurs motorowodny.  Ty decydujesz, ile osób będzie na motorówce. Na szkolenie motorowodne przyjedź sam lub zorganizuj wyjazd grupowy. Przygotujemy dla Ciebie harmonogram szkolenia, termin, godzinę zajęć lub dostosujemy się do Twoich wymagań czasowych.

Umów się na kurs motorowodny  663 567 514

kurs motorowdny zalew sulejowski

Kurs patent motorowodny Zalew Sulejowski

Praktyczna organizacja kursu motorowodnego

Szkolenie praktyczne jest dla Nas najważniejszym elementem szkoleniowym. Nasi instruktorzy to osoby posiadające ogromne doświadczenie motorowodne i żeglarskie, co daje ogromny potencjał wiedzy szkoleniowej.  Instruktorzy, którzy będą Was szkolili to osoby posiadające kwalifikacje Instruktora Motorowodnego Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego oraz  Instruktora Sporu w dyscyplinie Sporty Motorowodne. Zajęcia praktyczne na wodzie będą zawierały program, który jest realizowany na podstawie wymagań egzaminacyjnych na patent sternika motorowodnego: odejście od nadbrzeża, dojście do nadbrzeża, pływanie kursem prostym i cyrkulacja, alarm „człowiek za burtą”, cumowania w różnych warunkach, kierowanie załogą, wydawanie komend i egzekwowanie ich wykonania we właściwym momencie, praca w charakterze członka załogi. Będziemy wykonywali również węzły żeglarskie, które są niezbędne min. podczas cumowania motorówki.

Kurs motorowodny  akwen Sulejów

Teoretyczna  organizacja  kursu na patent sternika motorowodnego

 Zapisując się na kurs na patent sternika motorowodnego otrzymujesz od Nas cały zestaw materiałów szkoleniowych. Dostęp do platformy elearningowej z całą bazą wiedzy żeglarskiej oraz testy motorowodne online przygotowujące do egzaminu na patent sternika motorowodnego. Dodatkowo każdy otrzymuje film do obejrzenia, który zawiera działy z budowy jachtów, przepisów, ratownictwa, locji, meteorologii i wiele ciekawostek. Film z wykładu jest dla Ciebie i możesz go obejrzeć w częściach lub całości, a co najważniejsze w każdej, dogodnej chwili,  możesz do niego wrócić. Otrzymujesz od Nas kompletne narzędzia do nauki bez ograniczeń czasowych w nauce.

Kurs na patent motorowodny

Egzamin, po którym zdobędziesz patent motorowodny

Egzamin na patent motorowodny odbywa się zawsze w tym samym dniu, kiedy masz zajęcia praktyczne. Składa się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna to 75 pytań, w formie testu z pytaniami zamkniętymi. Pamiętaj, że rozwiązując nasze testy motorowodne online, będziesz bardzo dobrze przygotowany do egzaminu z części teoretycznej. Cześć praktyczna to manewry, które musisz zaliczyć i będziesz oceniany przez egzaminatora. Nasi instruktorzy do tej części przygotują cię bardzo dobrze, tzn, że możesz być spokojny o egzamin z części praktycznej. Po uzyskaniu ocen pozytywnych z tych dwóch części, otrzymasz zaświadczenie o zdaniu egzaminu na patent sternika motorowodnego. Teraz wystarczy wysłać zaświadczenie do Polskiego Związku Motorowodnego, aby otrzymać „prawo jazdy” na motorówkę lub skuter wodny.

Koszt egzaminu motorowodnego.

 • 250 zł dla osób wszystkich, które nie posiadają zniżki egzaminacyjnej
 • 125 zł dla osób, której opłata została obniżona, z faktu posiadania aktualnej legitymacji szkolnej lub studenckiej do wieku do 26 lat
kurs motorowodny jezioro sulejowskie
kurs patent motorowodny zalew sulejowski
patent motorowodny zalew sulejowski

Szkolenie na patent sternika motorowodnego

Uprawnienia, jakie uzyskasz po zdanym egzaminie motorowodnym

 Patent motorowodnym pozwala na prowadzenie motorówek, skuterów wodnych oraz houseboatów po wodach śródlądowych bez ograniczeń w mocy silnika. Będziesz mógł również prowadzić jachty motorowe o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej. Młodzież do 16 roku życia i posiadająca patent sternika motorowodnego może realizować swoje uprawnienia na jachtach motorowych o mocy silnika do 60 kW.

kurs motorowodny patent sternika motorowodnego

Kursy motorowodne nad Zalewem Sulejowskim

Gwarancja dobrego przygotowania do pływania na motorówkach

Nauczymy cię bezpiecznie pływać na motorówce.  Nasze szkolenia prowadzimy od podstaw, nie musisz się martwić, że wcześniej nie pływałeś motorówką. Pamiętaj, że patent sternika motorowodnego jest dokumentem państwowym i możesz z niego korzystać, nie tylko w Polsce!

Bądźmy w kontakcie !

Masz dodatkowe pytania dotyczące Naszych kursów motorowodnych?

Zapytaj Nas: tel. 663 567 514 / 663 076 991 lub napisz