Szkolenie żeglarskie - Kurs żeglarski - Weekendowy - Zalew Sulejowski

Kurs Żeglarski składa się z zajęć praktycznych i teoretycznych, które odbywają  się w soboty, niedziele i dni wolne nad Zalewem Sulejowskim. W kursach mogą wziąć udział osoby, które nigdy wcześniej nie żeglowały. Kurs pozwala na zdobycie umiejętności i wiedzy praktycznej, na wodzie,jak również teorii,  niezbędnej do kompleksowego przygotowania się do egzaminu. Program szkolenia  jest stworzony na bazie wieloletniego doświadczenia w prowadzeniu szkoleń oraz trendów, jakie obowiązują w żeglarstwie. Szkolenie prowadzone jest na jachtach typu Omega, Sasanka 660 SN, Antila 26 z silnikiem przyczepnym i zakończone jest egzaminem na patent żeglarza jachtowego. Kursy żeglarskie prowadzone są przez  doświadczonych i wykwalifikowanych Instruktorów PZŻ oraz MENiS, gwarantuje skuteczne szkolenie żeglarskie.

Uprawnienia: Patent żeglarza jachtowego

Patent żeglarza jachtowego będzie Cię uprawniał (rozporządzenie Ministra Sportu z 09.04.2013, Dz.U.poz.460) do prowadzenia wszystkich jachtów żaglowych po wodach śródlądowych oraz jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej. Warunkiem uzyskania uprawnień jest  ukończenie 14 lat i pozytywny wynik egzaminu.

Szkolenia żeglarskie nad zalewem Sulejowskim,Mazury

Rezerwacja i zapisy na szkolenie żeglarskie

Miejsce na szkolenie możesz zarezerwować, elektronicznie wybierając termin i rezerwując miejsce lub telefonicznie 663567514

Symbol 
Termin kursu
Cena
Zapisy
1/ŻI/2025.04-17.05.2020800 złRezerwuj
2/ŻS/2009.05-06.06.2020900 złRezerwuj
3/ŻI/20 23.05-14.06.2020800 złRezerwuj
4/ŻS/2029.08-26.09.2020900 złRezerwuj
5/ŻI/2005.09-03.10.2020800 złRezerwuj

Jeśli wolisz jednak kurs żeglarski w trybie popołudniowym rezerwuj tutaj

Kurs Żeglarski Standardowy Zawiera:
 • 9 dni szkolenia żeglarskiego, teoria i praktyka
 • naukę żeglarstwa prowadzoną na jachtach żaglowych Sasanka 660, Antila 26 i Omega, wyposażonych w nowoczesne silniki przyczepne (godz. 10.30-17.00 + przerwa obiadowa)
 • 6 wykładów teoretycznych (8.30-10.00)
 • bezpłatny dostęp do platformy e-lerningowej - testzeglarskie.pl
 • prace bosmańskie- nauka węzłów
 • załogi  4 osobowe + instruktor
 • kadrę Instruktorów Żeglarstwa PZŻ i MSiT
 • ubezpieczenie OC, CASCO JACHTU oraz NNW uczestników szkolenia
 • zestawy pytań kontrolnych zgodnych z zakresem egzaminacyjnym
 • bardzo dobre przygotowanie do egzaminu – bardzo wysoka zdawalność
 • możliwość odbycia kursu motorowodnego - w cenie 370 zł (cena dla naszych absolwentów kursów żeglarskich)
Kurs Żeglarski Intensywny Zawiera::
 • 9 dni szkolenia żeglarskiego, teoria i praktyka
 • naukę żeglarstwa prowadzoną na jachtach żaglowych Sasanka 660, Antila 26 i Omega, wyposażonych w nowoczesne silniki przyczepne (godz.9.00-13.00  lub 14.00 - 18.00 do wyboru, bez przerwy obiadowej)
 • uczestnicy szkolenia muszą samodzielnie opanować część zagadnień teoretycznych z materiałów dostarczonych przez organizatora na koniec kursu odbędzie się seminarium podsumowujące zagadnienia teoretyczne
 • bezpłatny dostęp do platformy e-lerningowej - testzeglarskie.pl
 • prace bosmańskie- nauka węzłów
 • załogi  3 osobowe + instruktor
 • kadrę Instruktorów Żeglarstwa PZŻ i MSiT
 • ubezpieczenie OC, CASCO JACHTU oraz NNW uczestników szkolenia
 • zestawy pytań kontrolnych zgodnych z zakresem egzaminacyjnym
 • bardzo dobre przygotowanie do egzaminu – bardzo wysoka zdawalność
 • możliwość odbycia kursu motorowodnego - w cenie 370 zł (cena dla naszych absolwentów kursów żeglarskich)
Kurs Żeglarski Zalew Sulejowski
kurs na patent żeglarza w Tomaszowie Mazowieckim
szkolenia żeglarskie nad Zalewem Sulejowskim

Organizacja kursu żeglarskiego nad Zalewem Sulejowskim

Zajęcia teoretyczne

Każdy uczestnik szkolenia żeglarskiego ma zagwarantowane wsparcie dydaktyczne – wykłady, seminarium, prezentacje multimedialne, testy. Zajęcia odbywają się w specjalnie przygotowanej sali multimedialnej . Nasi uczestnicy otrzymują bezpłatny dostęp do platformy e-lerningowej  www.testyzeglarskie.pl , po to, żeby każdy mógł uczyć się w swoim tempie i czasie.

Zajęcia praktyczne

Część praktyczna kursu prowadzona będzie nad Zalewem Sulejowskim w porcie jachtowym „Maruś” w Swolszewicach Małych. Przygotujemy Cię do samodzielnego i bezpiecznego prowadzenia  jachtu pod żaglami i na silniku. Szkolenie realizowane jest na jednostkach różnego typu: jachtach otwarto-pokładowych typu Omega oraz jachtach kabinowych - Sasanka 660, Antila 26 z silnikiem przyczepnym

Harmonogram szkolenia

 • Kurs standard, Teoria: 8.30-10.00, Praktyka: 10,30-17.00
 • Kurs intensywny,  Praktyka: 1 grupa-9.00-13.00, 2 grupa 14.00–18.00, Teoria: Seminarium w ostatni dzień szkolenia  9.00 – 14.00

Egzamin na patent żeglarza jachtowego

Egzamin żeglarski odbywa się w ostatni dzień kursu i składa się z dwóch części – praktycznej i teoretycznej. Egzamin teoretyczny jest testem jednokrotnego wyboru i składa się z 75 pytań i trwa  90 minut.  Wynik pozytywny daje 65 prawidłowych odpowiedzi. Egzamin Praktyczny składa się z trzech części – manewry pod żaglami, manewry na silniku i prace bosmańskie, które należy poprawnie wykonać. W przypadku niepowodzenia każdy manewr można powtórzyć tylko raz. Szkoła żeglarstwa BLUEBINGO.PL decyzją Ministerstwa Sportu i Turystyki posiada upoważnienie do przeprowadzania egzaminów na patent żeglarza jachtowego.

Wiedza oraz umiejętności nabyte podczas kursu żeglarskiego wykorzystasz w dniu egzaminu na patent żeglarza jachtowego

jak uzyskać patent żeglarza jachtowego

Patent Żeglarski  i Motorowodny - Zdobądź komplet uprawnień

W tym samym czasie, kiedy będziesz odbywał szkolenie żeglarskie, możesz zdobyć uprawnienia motorowodne. Kurs praktyczny jest  prosty, a egzamin nie powinien sprawić żadnych problemów. Duża cześć materiału teoretycznego pokrywa się, pozostałą uzupełnimy.  Zajęcia praktyczne odbywać się będą na RIB Sportis z silnikiem  Yamaha 50 KM (2019 r). Cena kursu dla naszych kursantów to 370 zł.

Wyczarteruj jacht po kursie żeglarskim.

Pierwszy czarter jachtu jest emocjonującym wydarzeniem dla świeżo upieczonych adeptów żeglarstwa.  Najlepiej,aby akwen, port oraz jacht był dla Was znany i sprawdzony, aby swobodnie i bezpiecznie rozwijać swoje umiejętności.  Poszerzaj granice swojej wiedzy czarterując  jacht z Bluebingo.pl  nad Zalewem Sulejowskim i Mazurach. Antila 26, Antila 24, Sasanka 660, Omega, Sigma. Czekają dla Was zniżki od 10% do 15 % za czarter.

  Egzamin żeglarski z  testyzeglarskie.pl

TestyZeglarskie.pl to platforma, która jest dedykowana dla wszystkich osób, które zamierzają przystąpić do egzaminu na patent żeglarza jachtowego. Zostały tam zawarte działy: budowa jachtu, locja, przepisy, teoria żeglowania, ratownictwo, meteorologia, manewrowanie jachtem oraz węzły. Opracowane zagadnienia w sposób prosty i przejrzysty wprowadzają w świat żeglarstwa, a testy żeglarskie przygotują Cię lepiej do egzaminu na patent żeglarza jachtowego. Ucz się kiedy, gdzie i jak chcesz.

ksiazeczka zeglarska

Po ukończeniu szkolenia żeglarskiego otrzymasz Książeczkę Żeglarską, w której wpiszesz zdobyte uprawnienia żeglarskie oraz rejsy śródlądowe i morskie.  Książeczka będzie Twoim pamiętnikiem żeglarskim.

.

Masz dodatkowe pytania dotyczące naszych kursów żeglarskich ?

Bądźmy w kontakcie: tel. 663 567 514 lub 663 076 991 , e-mail: biuro@bluebingo.pl