REJS SZKOLENIOWY PO MAZURACH DLA DOROSŁYCH

Tygodniowy rejs szkoleniowy  dla dorosłych skierowany przede wszystkim do kandydatów na patenty żeglarza jachtowego. Przygotujemy Cię do samodzielnego i bezpiecznego prowadzenia jachtu pod żaglami i na silniku. Szkolenie przyjmuje formę rejsu wędrownego tak aby możliwe było poznanie jak największej ilości portów i przystani na Mazurach. Gwarantujemy 4 kursantów + instruktor.

UCZESTNICY
Rejs przeznaczony jest dla dorosłych którzy ukończyli 18 lat. Nasi uczestnicy rejsu to osoby które nie mają żadnego przygotowania żeglarskiego, chcą przystąpić do szkolenia żeglarskiego na patent żeglarza jachtowego oraz zdać egzamin. Żeby szkolenie było w pełni efektywne, załogi liczą maksymalnie 4 kursantów!

ZAKWATEROWANIE
Uczestnicy rejsu pływają i śpią na jachtach kabinowych klasy 24 - Antila 24. Każdy jacht wyposażony jest w kambuz, instalację wodną, elektryczną ( gniazda do ładowania sprzętu), radio oraz toaletę chemiczną.

KADRA
Na każdą załogę przypada sternik, który posiada doświadczenie i kwalifikacje. Ponadto, każdy sternik odpowiedzialny jest za szkolenie żeglarskie, bezpieczeństwo i trasę rejsu.

WYŻYWIENIE
Uczestnicy pierwszego dnia rejsu ustalają zasady żywienia oraz rozliczania wspólnej kasy jachtowej. Składka na osobę wynosi ok. 170 zł/7 dni, załoga zapewnia wyżywienie sternikowi. Zwykle uczestnicy zakupują produkty i półprodukty w portach na trasie rejsu i z nich przygotowują posiłki wspólnymi siłami. Jachty wyposażone są w kambuz, czyli elementy wyposażenia kuchennego (kuchenka, zlew, naczynia, sztućce, itp.), co pozwala na przygotowanie posiłków przez załogę na jachcie.

PRZYSTAŃ ŻEGLARSKA
Początek i koniec rejsu:  AZS Wilkasy

PROGRAM/TRASA REJSU
Szkolenie teoretyczne i praktyczne na patent żeglarza jachtowego prowadzone według wytycznych Polskiego Związku Żeglarskiego.Podczas intensywnego, tygodniowego szkolenia na patent Żeglarza Jachtowego skupimy się przede wszystkim na praktycznej stronie prowadzenia jachtu. Część teoretyczna zostanie przeprowadzona w formie pogadanek uzupełniających własną wiedzę. Każdy uczestnik rejsu otrzyma dostęp do platformy e-lerningowej www.testyzeglarskie.pl Trasę rejsu będziemy ustalać na bieżąco biorąc pod uwagę warunki pogodowe oraz miejsca warte do odwiedzenia. Popłyniemy trasą Północną lub Południową Mazur. Odwiedzimy nasze ulubione przystanie i zakątki Wielkich Jezior Mazurskich!

TERMIN/CENA - 7 DNI

 • 23.06-29.06.2019 - 7 dni - cena 1150 zł
 • 30.07-06.07.2019 - 7 dni - cena 1150 zł

Dostępność miejsc  można sprawdzić w naszym biurze: 663 076 991, 663 567 514, biuro@bluebingo.pl
Zakwaterowanie na łodzie odbywać się będzie od godziny 15.00. Zakończenie rejsu ostatniego dnia do godz. 12.00

CENA OBEJMUJE

 • Realizacje programu szkoleniowego
 • Szkolenie w małych, 4-osobowych załogach
 • Dostęp do Platformy e-lerningowej www.testyzeglarskie.pl
 • specjalnie dla naszych kursantów przeprowadzamy wewnętrzny egzamin końcowy (tzw. próbny egzamin), który odbędzie się na koniec kursu na patent żeglarza jachtowego. Pozwala to na sprawdzenie wiadomości i oswojenie się z atmosferą egzaminu właściwego
 • Zakwaterowanie (koję) na jachcie, klasy 24-stóp,
 • Opłaty za postój jachtu w portach (bez opłat za pobyt osób na jachcie)
 • Paliwo,
 • Ubezpieczenie NNW

CENA  NIE ZAWIERA

 • wyżywienia - składka załogi ok. 170 zł/os./rejs (załoga żywi sternika),
 • opłat za sanitariaty (WC, prysznice, umywalki) oraz opłat za pobyt osób na jachcie, w których zazwyczaj wliczone jest korzystanie z WC, umywalek lub z WC, prysznica, umywalki – w zależności od portu. Orientacyjne ceny: WC ok. 1-2 zł, prysznice 10-12 zł, umywalki 2-3 zł, opłaty pobytowe 3-15 zł (razem około 100 zł)
 • transportu - dojazd własny do Wilkas.
 • opłat egzaminacyjnych na patent Żeglarza Jachtowego wg rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki:
  125 zł koszt egzaminu – osoby uczące się do 26 roku życia (wymagane ksero ważnej legitymacji studenckiej),
  250 zł koszt egzaminu – osoby nieuczące się,
REZERWCJE I ZAPISY

Szczegółowe informacje dotyczące  zapisów na kurs pod numerem telefonu 663 567 514, 663 076 991 lub biuro@bluebingo.pl więcej...
Koszt rejsu - 1150 zł (zaliczka w wysokości 300 zł)
Opłaty wnoszone są na konto: mBank 13 1140 2004 0000 3102 7532 4492
BINGO GROUP
ul. Przeskok 3
97-200 Tomaszów Maz.
tytuł wpłaty: Rejs Szkoleniowy dla Dorosłych/data......., - imię i nazwisk