Rejs turystyczny dla dorosłych na Mazurach

W Naszych rejsach biorą udział osoby pełnoletnie, które chcą przeżyć żeglarską przygodę na Mazurach. Na Nasze rejsy Mazurskie dla Dorosłych, możesz wybrać się Sam lub zabrać grupę znajomych czy przyjaciół. Przeżyj z Nami Przygodę.

Uczestnicy rejsu Mazurskiego

Rejs przeznaczony jest dla dorosłych, którzy ukończyli 18 lat. Nasi uczestnicy rejsu to osoby, które nie mają żadnego przygotowania żeglarskiego, ale również osoby, które posiadają patent żeglarza  jachtowego i chcą doskonalić swoje umiejętności. Załoga liczy 4 uczestników rejsu + sternik

Zakwaterowanie na jachtach

Uczestnicy rejsu pływają i śpią na jachtach kabinowych klasy ANTILA 24. Każdy jacht wyposażony jest w kambuz, instalację wodną, elektryczną ( gniazda do ładowania sprzętu), radio oraz toaletę chemiczną. Skład załóg ustala biuro, biorąc pod uwagę: wiek i sugestie uczestników rejsu. Może się jednak zdarzyć, że załoga będzie zróżnicowana wiekowo, jednak przestrzegamy zasady, że w rejsie biorą udział tylko osoby pełnoletnie.

rejsy mazury dorośli

Zwinny i bezpieczny -  Antila 24

Żeglując po szlaku Wielkich jezior Mazurskich, na Naszym jachcie, wygodnie i bezpiecznie, którego parametry pozwalają komfortowo pływać w załodze czteroosobowej  i sternik. Na jachcie podczas rejsu znajdziesz:

 • Zadbaną przestrzeń mieszkalną na jachcie
 • Mobilną lodówkę, niezbędną podczas letnich rejsów
 • Pełne wyposażenie kuchenne
 • Markowy osprzęt pokładowy

Wszystkie Nasze jachty, wyposażone są w środki bezpieczeństwa tj. Kamizelki ratunkowe, koło ratunkowe, gaśnica oraz apteczka pierwszej pomocy.

Planowana Trasa rejsu

Nasze wędrówki żeglarskie będą prawdziwą przygodą, wymagającą od uczestników rejsu chęci i zaangażowania, żeglując od portu do poru, stając na kąpiele w licznych zatoczkach  ale również zwiedzając  i podziwiać lokalne atrakcje będziemy. Nasza  tygodniowo wypraw  obierze kurs na  Południe Mazur. Przepłyniemy przez liczne jeziora, kanały i odwidzimy najciekawsze miejsca na Szlaku. Nasz tempo rejsu bedzie dostosowane do warunków panujących na wodzie oraz załogi rejsu.

 

trasa poludnie mazur

Południowa trasa Mazur

Zaplanowana trasa pozwoli na zobaczenie śluz, kanałów, odwiedzenie najciekawsze portów i ciekawostek historycznych. Przepłyniemy przez jeziora  Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

 1. Giżycko - Zielony Gaj
 2. Zielony Gaj - Wierzba
 3. Wierzba - Ruciane Nida
 4. Ruciane Nida - Kamień
 5. Kamień - Stare Sady
 6. Stare Sady - Rydzewo
 7. Rydzewo - Giżycko

Na plan i realizację trasy rejsu będą miały czynniki meteorologiczne. Silny wiatr oraz obfite opady deszczu mogą spowodować, że pierwotne założenia nie będą mogły być zrealizowane.

Wyżywienie na jachcie

Uczestnicy pierwszego dnia rejsu ustalają zasady żywienia oraz rozliczania wspólnej kasy jachtowej. Składka na osobę wynosi ok. 160 zł/7 dni, załoga zapewnia wyżywienie sternikowi. Zwykle uczestnicy zakupują produkty i półprodukty w portach na trasie rejsu i z nich przygotowują posiłki wspólnymi siłami. Jachty wyposażone są w kambuz, czyli elementy wyposażenia kuchennego (kuchenka, zlew, naczynia, sztućce, itp.), co pozwala na przygotowanie posiłków przez załogę na jachcie.

Cena i rezerwacja rejsu Turystycznego po Mazurach

Miejsce na rejs turystyczny po Mazurach możesz zarezerwować,  telefonicznie 663567514   lub NAPISZ DO NAS

 • 25.07-01.08.2020 - 7 dni - cena 950 zł
 • 01.08-08.08.2020 - 7 dni - cena 950 zł

CENA OBEJMUJE

 • zakwaterowanie (koję) na jachcie, klasy 24 stóp (ANTILA 24),
 • załoga 4 uczestników rejsu + sternik
 • opłaty za postój jachtu w portach (bez opłat za pobyt osób na jachcie),
 • opieka doświadczonej kadry z uprawnieniami żeglarskimi,
 • paliwo,
 • ubezpieczenie OC, CASCO JACHTU, NNW

CENA  NIE ZAWIERA

 • wyżywienia - składka załogi ok. 160 zł/os./rejs (załoga żywi sternika),
 • opłat za sanitariaty (WC, prysznice, umywalki) oraz opłat za pobyt osób na jachcie, w których zazwyczaj wliczone jest korzystanie z WC, umywalek lub z WC, prysznica, umywalki – w zależności od portu. Orientacyjne ceny: WC ok. 2 zł, prysznice 10-15 zł,
 • transportu - dojazd własny do portu zaokrętowania
rejs mazury keja
rejs mazury jacht

Rezerwacja i zapisy na rejsy żeglarskie na Mazurach

Masz dodatkowe pytania dotyczące naszych rejsów żeglarskich ? Bądźmy w kontakcie: tel. 663 567 514 lub 663 076 991 , NAPISZ DO NAS 

Najczęściej zadawane pytania dotyczące rejsów turystycznych na Mazurach:

Jak się zapisać na rejs turystyczny na Mazurach dla dorosłych  ?

Na Nasze rejsy po Mazurach najlepiej zapisać się wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie lub  po prostu  zadzwonić pod nr 663 567 514 lub 663 076 991

Czy  doświadczenie żeglarskie jest konieczne, żeby wziąć udział w rejsie ?

Wszyscy uczestnicy rejsu turystycznego dla dorosłych, będą tworzyć załogę jachtu. Nie wymagamy od załogantów żadnego doświadczenia żeglarskiego. Każdy zostanie przeszkolony z obsługi osprzętu pokładowego, będziecie potrafili wykonywać podstawowe węzły żeglarskie oraz funkcjonować jako załoga w trakcie manewrów. Przed rozpoczęciem rejsu po Mazurach każdy zostanie przeszkolony z bezpieczeństwa i ratownictwa na jachcie.

Czy będziemy spali na jachcie Antila 24 ?

Tak, Nasz jacht będzie naszym domem przez 7 dni. Będziemy w nim spali, mieszkali, i jedli. Kabina jachtu swobodnie zmieści załogę 4 osobową + sternik w komfortowych warunkach. Pamiętajcie tylko, żeby wziąć ze sobą na jacht własny śpiwór.

Jak się spakować się na rejs ?

Zaczynamy od torby, która powinna być miękka, którą można łatwo schować. Powinniśmy być przygotowani na ciepłe oraz chłodne dni. Na ciepłe dni zabierz ze sobą: krótkie spodenki, koszulka, czapka, krem z filtrem UV, okulary przeciw słoneczne a na chłodniejsze zabierz ze sobą, ciepła odzież, polar, sztormiak i kalosze.Nie zapomnij o kosmetyczce  ze środkami higienicznymi oraz ręczniku.

Wyżywienie na jachcie

Na samym początku ustalamy preferencje załogi, czy będziemy jedli wszystkie posiłki na jachcie czy cześć w lokalnych tawernach po przypłynięciu do portu. To pomoże nam ustalić ilości posiłków. Zakupy rozpoczynamy od ustalenia menu na cały rejs, to pomoże nam określić ilość potrzebnych artykułów. Po zakupach, kwota wydana jest dzielona na wszystkich członków załogi nie wliczając sternika.